WYDARZENIA

To nie przeludnienie, ale niedoludnienie jest prawdziwą katastrofą. Mocne słowa Elona Muska

Gdy o demografii wypowiada się miliarder, to można się spodziewać, że będziemy mówił o przeludnieniu i koniecznej walce z nim. Jednak Elon Musk założyciel Tesli i SpaceX, jeden z wizjonerów mówiących o konieczności kolonizacji Marsa i sztucznej inteligencji, akurat w tej kwestii wypowiada się zupełnie inaczej.

Jego zdaniem powodem do zmartwienia wcale nie jest to, że rodzi się zbyt dużo dzieci i grozi nam przeludnienie, ale wręcz przeciwnie to, że w ciągu najbliższych dziesięcioleci grozi nam demograficzna zapaść związana z tym, że w ogromnej części świata kobiety rodzą za mało dzieci i nie następuje naturalna zastępowalność pokoleń. – Światowa populacja zmierza ku zapaści, ale tylko nieliczni to dostrzegają czy się o to troszczą – podkreśla Musk.

 

Biznesmen i wizjoner ostrzega, że odwrócona piramida demograficzna, w której jest coraz więcej osób starszych, a coraz mniej młodych musi upaść, a także wskazuje na to, że taka sytuacja jest dramatyczna dla gospodarki i społeczeństwa. Nie oznacza to przy tym, że nagle stał się on zwolennikiem obrony życia. Gdy mówi o chińskiej polityce jednego dziecka, to wcale nie odnosi się do dramatu przymusowych aborcji, a jedynie do wskaźników gospodarczych. W niczym nie zmienia to jednak faktu, że jego przesłanie jest bardzo podobne do tego, które od lat prezentowane jest przez obrońców życia i rodziny: to nie dzieci są problemem, ale to, że się one nie rodzą.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews.com

Komentarze

Zobacz także

To się musiało tak skończyć! Zanim wrzucisz do sieci zdjęcie dziecka, pomyśl dwa razy

Redakcja malydziennik

Wielki pożar lasu! Ewakuowano ok. 1000 osób

Adam Gaafar

o. Pelanowski: Powołanie od ojcostwa to poważna sprawa. Od jego jakości zależy…

Redakcja malydziennik
Ładuję....