CYWILIZACJA

To nie lekarze, a CUDOTWÓRCY! Uratowali życie małemu Benjaminowi, choć ich koledzy zalecali aborcję

Lekarze nie dawali małemu Benjaminowi żadnych szans, a rodzicom – żeby oszczędzić cierpień – sugerowali aborcję. Życie chłopcu uratowała operacja kręgosłupa przeprowadzona jeszcze przed urodzeniem w macicy matki.

Catherine i Paul Harperowie z Nowej Zelandii dowiedzieli się, że ich syn ma rozszczep kręgosłupa, na skutek którego uszkodzone są mózg, narządy wewnętrzne oraz stawy. Obraz USG pokazywał też, że zniekształcony jest móżdżek. Dziecko – według lekarzy – nie będzie więc chodzić, urodzi się z ogromnym wodogłowiem, jego pęcherz i jelita też nie będą prawidłowo pracować. Po urodzeniu na światło dzienne wyjdą jeszcze inne nieprawidłowości. Lepiej więc w takiej sytuacji dokonać aborcji. 

 

Harperowie z bólem serca przyjęli diagnozę: "Pomyśleliśmy:"OK, dobrze, ma te wady. Ale czy przez to będziemy mniej go kochać?”. Rodzice nie skorzystali z propozycji aborcji. Syna jeszcze przed narodzeniem nazwali  Benjaminem i zaczęli walkę o jego życie.

 

Nie chcieli czekać na operację dopiero po narodzinach. W Australii znaleźli specjalistów, którzy zaproponowali rodzicom operacje ich dziecka jeszcze w okresie prenatalnym. Mama Benjamina rozpoczęła walkę. Omawiała niezliczone szczegóły z australijskim zespołem chirurgów. Zwróciła się do rządu Nowej Zelandii, aby ten pokrył wysokie koszty zabiegu. Rodzina zorganizowała zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów podróży do Australii. 

 

Operacja się udała. Harperowie mówią, że ich niepełnosprawny syn okazał się błogosławieństwem zmieniającym życie. Starszy brat cały czas zajmuje się Benjaminem: „Mówi mu, będę cię uczyć chodzić i biegać”. 

 

Catherine Harper stała się rzeczniczką prawa do życia dzieci z rozszczepem kręgosłupa. "Osiemdziesiąt procent tych dzieci umiera na skutek aborcji. Ratowanie ich po prostu za dużo kosztuje” – mówi kobieta.

Źródło: LifeSiteNews.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Jeśli masz te suplementy diety, NATYCHMIAST wyrzuć je do śmieci!

Redakcja malydziennik

Ekspert NATO: Cyberwojna trwa. Hakerzy atakują

Redakcja malydziennik

Uwaga na ten autobus! Policja go poszukuje, został porwany w Kopenhadze, a służby obawiają się najgorszego

Redakcja malydziennik
Ładuję....