CYWILIZACJA

To nie jest zwykła biżuteria. To jest biżuteria z… ludzkich zarodków

Australijska firma postanowiła zarabiać na ludzkich zarodkach. Te, które pozostały po zapłodnieniu in vitro, proponuje przerobić na… biżuterię.

Australijska firma Baby Bee Hummingbirds postanowiła wykorzystać pozostałe po zapłodnieniu in vitro zarodki i proponuje rodzicom, by na „pamiątkę” przerobili je na biżuterię.

 

Specjalna biżuteria, która ma być pamiątką dla dziecka i rodziców, nie jest już nowością. Można bowiem zamówić sobie naszyjnik czy kolczyki z kobiecego pokarmu. Można w biżuterii zatopić kikut pępowiny czy pierwszy wpadnięty ząbek. Można także – co jest już praktykowane na Zachodzie – zaprojektować biżuterię z popiołów osoby, która zmarła. Nikogo już nie dziwi, że rodzice robią odlewy rączek czy nóżek dziecka, nagrywają bicie serca. To jak najbardziej dopuszczalne. Ale biżuteria z zarodków to już zupełnie inna sytuacja. W tym przypadku należy celowo zniszczyć żywy zarodek, żeby przerobić go na wisiorek czy pierścionek.

 

Właścielka firmy Amy McGlade przyznaje, że na razie jej firma wyprodukowała około 50 sztuk „biżuterii embrionalnej”. Nie widzi nic niestosownego w takiej propozycji dla rodziców: „Rodziny, z którymi pracujemy, są wykształconymi, kochającymi ludźmi, którzy są świadomi naszej propozycji. Zamknięcie zarodków w biżuterii oznacza koniec pewnej podróży. To takie symboliczne zamknięcie drzwi. Rodzice są nam wdzięczni. Jaki jest najlepszy sposób, by upamiętnić najdroższy dar, twoje dziecko, niż przez biżuterię? Chodzi o wieczną materialną pamiątkę, którą możesz mieć na zawsze" – przekonuje.

 

Cóż, niszczenie życia dziecka, a następnie tworzenie biżuterii z jego popiołów trudno określić mianem najlepszego sposobu, by zapewnić pamięć o dziecku. Najlepszym sposobem upamiętnienia radości z tego, że ono zaistniało, jest pozwolenie na to, by się ono urodziło i żyło. Na prawdę, a nie w pierścionku.  

Źródło: LifeNews.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

O mały włos, a doszłoby do kolejnej tragedii. Na szczęście ten zamach został udaremniony

Redakcja malydziennik

Poczęte dziecko jest tak samo ważne, jak to już urodzone – nie uwierzysz, jakiego kraju sąd tak orzekł!

Redakcja malydziennik

Jak kłamie lewica. Wymyśla zdanie, przypisuje je komuś, a potem pyta się, czy ktoś się z nim zgadza!

Redakcja malydziennik
Ładuję....