POLITYKA

To nie do pomyślenia. Muzułmanie popierają "małżeństwa dla wszystkich"

Wszystkich sześciu muzułmanów zasiadających w niemieckim Bundestagu zagłosowało za budzącą kontrowersję ustawą "małżeństwo dla wszystkich", która umożliwi homoseksualistom zawieranie małżeństw w Niemczech – informuje "Rzeczpospolita".

Ustawa przeszła większością 393 głosów przeciwko 226. Wśród głosujących "za" byli czterej muzułmanie będący członkami klubu Zielonych (Cem Özdemir, Ekin Deligöz, Özcan Mutlu i Omid Nouripour), Aydan Özoguz z SPD oraz Cemile Giousouf z CDU/CSU.

 

Działacz FYEG (Federacja Młodych Europejskich Zielonych) Filipe Henriques zauważył na Twitterze, że Giousouf – muzułmanka zasiadająca w ławach partii rządzącej – głosowała za prawem do małżeństw dla homoseksualistów wbrew większości w swojej partii.

 

"Merkel uważa, że małżeństwo to święty związek pomiędzy mężczyzną a kobietą. Większość Niemców i wszyscy muzułmańscy parlamentarzyści wierzą w równość. Kto potrzebuje integracji?" – drwił Henriques.

 

Przyznanie homoseksualistom prawa do małżeństwa popiera dwie trzecie obywateli Niemiec, jedna czwarta jest temu przeciwna. Adopcję dzieci przez homoseksualistów popiera ponad połowa Niemców.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Prezent opozycji dla Władimira Putina! A świat wokół coraz groźniejszy!

Redakcja malydziennik

Uważaj! Robisz prawdziwy przelew, a pieniądze trafiają do HAKERÓW. ZOBACZ, jak nie dać się oszukać

No i koniec! Zamachowiec z Berlina został zastrzelony!

Redakcja malydziennik
Ładuję....