CYWILIZACJA

To nic, że jesteś dorosły. Także potrzebujesz mamy. Ten film wzruszy niejednego faceta

Podróże TIR-em przez Norwegię nie są bezpieczne. Ryzyko wypadku z udziałem zagranicznego kierowcy statystycznie wzrasta aż trzykrotnie. Kogo więc Norwegowie poprosili o pomoc? Mamę.

Kierowcy nie są przyzwyczajeni do warunków atmosferycznych panujących w Norwegii. Nie zawsze też pamiętają o obowiązujących w tym kraju przepisach, np. dotyczących rodzaju opon i stosowania łańcuchów śniegowych dla samochodów ciężarowych. W efekcie trzykrotnie wzrastało ryzyko wypadku z ich udziałem.

 

Żeby podróż uczynić bezpieczniejszą, władze Norwegii przygotowały specjalną kampanię dla kierowców "Mamma presenterer" ("Mama przedstawia"). Zaangażowały do niej mamę. Przy mamie bowiem nawet dorosły facet czuje się bezpiecznie i zdejmuje nogę z gazu.

Do udziału w promowaniu bezpiecznej jazdy autorzy zaprosili Annę Gorzynik, mieszkankę Krosna, mamę piątki dzieci, w tym 33-letniego Łukasza – kierowcy ciężarówki. Mama z synem przemierzają norweskie trasy. Niejednemu kierowcy pewnie zakręci się w oku łza. Z taką mamą od razu jest bezpieczniej!

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Oni potrzebują CUDU, by normalne żyć

Humanoidy atakują! Czy ludzkości grozi zagłada? ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

SZOKUJĄCE: Aborcja w terminie porodu? Za dobrą cenę – oczywiście!

Redakcja malydziennik
Ładuję....