WYDARZENIA

To koniec Holandii? We własnym państwie rodowici Holendrzy są MNIEJSZOŚCIĄ. Zastępują ich…

5-letnie badania prowadził będzie Maurice Crul. Białych, etnicznych Holendrów jest coraz mniej. Szczególnie widać to w miastach. Należy zapytać: "kto przystosowuje się do kogo, skoro nie są większością?" – mówił Crul.

Zamiast być większością w dużych holenderskich miastach, rodowici Holendrzy stali się mniejszością. Takie zdanie przedstawia Maurice Crul z Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie.

 

Maurice Crul bada migrację i integrację od 25 lat. Właśnie zaczął nowe badania nie na temat emigrantów, ale "białych, etnicznych Holendrów".

 

"To dzieje się w Amsterdamie. Tylko jedna trzecia dzieci poniżej 15 roku życia ma holenderskich rodziców" – mówił Crul dla Trouw dla portalu Trouw. "Jeśli chcesz spojrzeć na integrację, musisz spojrzeć na białych, etnicznych Holendrów. Kto przystosowuje się do kogo, skoro nie są większością?"

 

Razem z ośmioma badaczami Crul rozpoczyna wyjątkowe 5-letnie badania warte 2,5 mln €. Przeprowadzone będą w 6 miastach: Amsterdamie i Rotterdamie, a także we Frankfurcie, Antwerpii, Malmö i Wiedniu.

 

"Etnicznie Holendrzy są najmniej stabilnym czynnikiem w Amsterdamie. Przeprowadzają sie do centrum w czasie studiów, a później wyjeżdżają, albo przeprowadzają się z młodymi rodzinami na przemdieścia. Grupy emigrantó czasami mieszkają w tym samym miejscu przez pokolenia" – twierdzi badacz.

Źródło: dutchnews.nl

Komentarze

Zobacz także

To najbardziej przerażająca forma handlu ludźmi. ZOBACZ, ile kosztuje kosztuje człowiek z bijącym sercem

Apokaliptyczne obrazy. Liczne ofiary tornada

Redakcja malydziennik

PREZYDENT potrącił STARUSZKĘ i uciekł! Na samochodzie znaleziono potem…(FOTO)

Redakcja malydziennik
Ładuję....