POLITYKA

To już zmasowany atak na PiS: Kielce wykiwały Kurskiego i nie będą organizowały koncertu. Szczegóły…

10 czerwca nie odbędzie się w Kielcach „Koncert Polskiej Piosenki”, które miasto planowało zorganizować z TVP – poinformował w poniedziałek PAP wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut.

Sygut dodał, że szczegóły sprawy mają być przedstawione podczas wtorkowej konferencji prasowej w Kielcach.

 

W piątek Sygut informował, że samorząd Kielc wspólnie z TVP zorganizuje 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni +Koncert Polskiej Piosenki+. Podkreślał wówczas, że nie będzie to „festiwal, a koncert”.

 

Organizacja przedsięwzięcia miała być skutkiem wypowiedzenia w przed tygodniem przez władze Opola umowy TVP o współorganizacji 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza miała się rozpocząć 9 czerwca. Jako powód wypowiedzenia umowy prezydent Opola podał serię rezygnacji artystów z udziału w imprezie, co zdaniem władz miasta skutkowało brakiem możliwości wywiązania się TVP z umowy, jaką spółka zawarła z Opolem – posiadaczem znaku towarowego KFPP Opole.

 

W odpowiedzi na decyzję miasta władze TVP zapowiedziały organizację festiwalu w innym miejscu. Wśród najbardziej prawdopodobnych lokalizacji wymieniane były Kielce. Miasto Opole i TVP zapowiadają, że będą dochodzić nawzajem wielomilionowych odszkodowań.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Dlaczego Trump nie podał ręki Merkel? Jest oświadczenie Białego Domu. A odpowiedź, hmmm, daje do myślenia

Ksiądz genialnie o opozycji. To banda…

Redakcja malydziennik

ZOBACZ co się dzieje na miesięcznicy! CZY DOJDZIE DO ZADYMY?

Ładuję....