ARCHIWUM

To już przesada. Tylko zwolennicy Owsiaka będą mogli nauczać religii?

Słowa ks. Piotra Maciejskiego o wolontariuszach WOŚP "dojących ludzi na aborcję i eutanazję" zbulwersowały rodziców dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich, gdzie ksiądz uczy religii. Przygotowali petycję, w której żądają odsunięcia go od prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Ks. Piotr Maciejski, wikary w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich w niedzielę 15 stycznia, podczas mszy św. z ambony powiedział o kwestujących wolontariuszach WOŚP, że „ na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i eutanazję”.

W poniedziałek po południu na stronie internetowej Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich ukazało się oświadczenie ks. Maciejskiego, w którym przeprosił za swoje słowa. 

Tymczasem mieszkańcom Strzelec Opolskich opublikowane na stronie internetowej przeprosiny nie wystarczą. Na facebooku pojawiła się petycja dotycząca odsunięcia ks. Piotra Maciejskiego od nauczania. Czytamy w niej że „ My niżej podpisani rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich zwracamy się z uprzejmą prośbą o odsunięcie księdza Piotra Maciejskiego z funkcji nauczyciela religii. Po wypowiedzi księdza z dnia 15.01.2017r., który publicznie podczas mszy św. o godz. 10. obraził akcję charytatywną WOŚP słowami >> na mszę nie przyszli a doją ludzi na aborcję i eutanazję<< uważamy, że taka osoba nie powinna uczyć dzieci, a tym bardziej przygotowywać je do Pierwszej Komunii Świętej. Rujnuje ona wszelkie ideały i wartości jakie zaszczepiliśmy w naszych dzieciach.”

Petycję do tej pory podpisały 43 osoby.

Andrzej Tokarski, dyrektor PSP nr 7 nie chce szerzej komentować tej sprawy.- Nie wpłynęła do mnie jeszcze żadna petycja. Zajście o którym mówimy miało miejsce w kościele, a nie w szkole. Poza tym nie jestem kompetentną osobą do wyciągania konsekwencji wobec księdza, to pozostaje w gestii kurii- mówi krótko dyrektor.

Źródło: opole.wyborcza.pl

Komentarze

Zobacz także

Macierewicz ujawnia: Do prokuratury trafiło doniesienie na Donalda Tuska

Redakcja malydziennik

WIEMY kto zagra na Festiwalu w Opolu! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Terlikowski: Katolicy i osoby LGBT muszą nauczyć się ze sobą rozmawiać

Adam Gaafar
Ładuję....