POLITYKA

To już przesada! Homozwiązki dwojga osób to za mało. Teraz zalegalizowali…

Victor Prada, John Rodriguez i Manuel Bermudez to zgodnie z kolumbijskim prawem małżonkowie, pierwsza legalna "poliamoryczna rodzina". Trzej panowie zalegalizowali swój związek w Medellin w Kolumbii.

 

Aktor Victor Hugo Prada i jego dwaj partnerzy, instruktor sportowy John Alejandro Rodriguez i dziennikarz Manuel Jose Bermudez tworzą w świetle kolumbijskiego prawa rodzinę. Przysługują im takie same prawa jak związkom heteroseksualnym. Związki jednopłciowe w Kolumbii już nikogo nie dziwią. W kwietniu 2016 roku zostały one zalegalizowane. 

 

Teraz jednak po raz pierwszy zalegalizowano związek trzech mężczyzn. „W świetle prawa jesteśmy rodziną, rodziną poliamoryczną. Pierwszą taką w Kolumbii” – cytuje jednego z mężczyzn „Daily Mail”. 

 

 

Gejowscy działacze nie kryją zadowolenia. Jak mówią, w Kolumbii jest wiele tego typów związków, ale do tej pory nie można ich było zalegalizować.  

 

Kolumbia to czwarty kraj Ameryki Południowej, po Argentynie, Brazylii i Urugwaju, który zalegalizował małżeństwa jednopłciowe. 

 

Źródło: dailymail.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

To PROWOKACJA! Czy po tej akcji relacje z Ukrainą wiszą na włosku?

Redakcja malydziennik

Republikanie idą na wojnę z Obamacare! Wreszcie!

Redakcja malydziennik

"Ciekawe co zeznała premier Szydło" zastanawia się redaktor Wyborczej. Ale kiedy to napisała, przesłuchanie jeszcze się nie skończyło!

Redakcja malydziennik
Ładuję....