CYWILIZACJA

To już przegięcie! Ateiści ogłosili, że Boże Narodzenie to…

Amerykańscy ateiści po raz kolejny zaatakowali Boże Narodzenie. Przygotowali billboardy, na których przekonują, że to święto to „fake news” i wzywają, by ludzie omijali kościoły szerokim łukiem.

"Wszyscy wiedzą, że historie, które są opowiadane w kościele, nie są prawdą" – przekonuje David Silverman, prezes organizacji American Ateists.

 

"Ludzie ignorują ten fakt, ponieważ cieszą się społecznością, przyjaźnią i tradycjami, które pasują im do religii. Jesteśmy jednak po to, by im uświadomić, że kościoły nie mają monopolu na prawdę. Ateiści w całym kraju także tworzą własne tradycje i zawiązują przyjaźnie na całe życie”. 

 

Organizacja rozpoczęła dwie kampanie billboardowe: pierwsza na placach Albuquerque i Dallas, gdzie na plakatach przedstawiających szopkę widnieje hasło „fake news”. Kolejna w Oklahoma City, która promowana jest hasłem:  "Tak jak Święty Mikołaj, ateiści przybywają do miasta!"

 

Silverman zachęcał ludzi do "spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną, dawania prezentów, pracy charytatywnej i czerpania radości z przerwy świątecznej”. I omijania kościołów. 

 

To nie pierwsza akcja billboardowa ateistów w ostatnich latach. Jak widać poprzednie raczej nie były skuteczne. Ludzie świętowali narodzenie Jezusa, a kościoły były pełne.

Źródło: christianpost.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Poznajcie Michaela. To mały wojownik, który wygrał niejedną batalię o życie

Redakcja malydziennik

Na Białorusi jak za twardej komuny! Dzieci głodują, nastolatki ważą 11 kilo! SZOK!

Redakcja malydziennik

Uwaga, policjant w Warszawie został raniony przez obywatele bliskowschodniego kraju!

Redakcja malydziennik
Ładuję....