ARCHIWUM

To już pewne, ten Kościół we Włoszech będzie udzielał gejowskich małżeństw!

Są to pierwsi protestanci we Włoszech, którzy zgodzili się na błogosławienie związków homoseksualnych. Włoskie prawo cywilne legalizuje takie związki od października 2016 roku.

Zmiany zostały zalegalizowane w piątek przez Waldensów, wspólnotę odłączoną od Kościoła jeszcze w średniowieczu. Tym samym są pierwszym związkiem wyznaniowym we Włoszech uznających prawodawstwo państwowe.

 

Waldensi już w 2010 roku udzielali "małżeństw" homoseksualnych, teraz ta praktyka została uznana przez oficjalny zjazd tego Kościoła. Teraz ta praktyka została za jedną z "wielu różnych form koegzystencji i życia rodzinnego w społeczeństwie".

 

Republika Włoska uznała związki homoseksualne w październiku 2016 roku. Mocno przeciwko zmianom protestował Kościół Katolicki. Także stanowisko waldensów kładzie się cieniem na relacjach z Watykanem. Franciszek podjął w ostatnich latach wielkie starania o uzdrowienie relacji z waldensami. Przed dwoma laty jako pierwszy w historii papież złożył wizytę w ich świątyni, a przedwczoraj skierował do nich przesłanie na rozpoczęcie synodu. Wyrażał w nim życzenie, aby wzajemne relacje stawały się coraz bardziej żywe i braterskie. Apelował przy tym, by chrześcijańskie świadectwo nie ulegało logice świata.

Źródło: thelocal.it

Komentarze

Zobacz także

Liberum Veto wróciło do Polski

Redakcja malydziennik

Polska walczy ze zmianami klimatu. Zadziwiające metody ministra środowiska.

Redakcja malydziennik

Poważne zmiany w KOŚCIELE! Ksiądz będzie mógł mieć żonę. Wystarczy tylko, że…

Adam Gaafar
Ładuję....