ARCHIWUM

To już pewne. Stany ODGRODZĄ SIĘ od Meksyku

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział na Twitterze, że w środę podpisze kilka rozporządzeń wykonawczych w dziedzinie kontroli imigracji. Jednym z nich będzie rozporządzenie pozwalające na budowę gigantycznego muru na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

"Jutro wielki dzień planowany dla bezpieczeństwa kraju. Wśród wielu innych spraw zbudujemy mur!" – napisał Trump na swoim koncie na Twitterze w nocy we wtorek czasu lokalnego.

 

Zapowiedź budowy muru na granicy z Meksykiem była jedną z najbardziej kontrowersyjnych obietnic wyborczych Trumpa.

 

Wśród innych rozporządzeń planowanych przez prezydenta w celu powstrzymania nielegalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych jest rozporządzenie mające na celu ukaranie tzw. miast azylowych (sanctuary cities) – poinformował dziennik "Washington Post".

 

"Miastami azylu" są nazywane w Stanach Zjednoczonych miasta, których władze odmawiają wydania nielegalnych przybyszy federalnemu Urzędowi ds. Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) do deportacji, a funkcjonariusze miejscowej policji nie sprawdzają statusu imigracyjnego zatrzymanych. Wśród takich miast znajdują się m.in. Los Angeles, San Francisco, Nowy Jork i Boston.

 

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

 

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

STOP promocji homoseksualizmu w szkołach! ZAPROTESTUJ!

Redakcja malydziennik

Polak nominowany na arcybiskupa! Abp Andrzej Józwowicz będzie posługiwał jako nuncjusz apostolski

Redakcja malydziennik

Wielka akcja przeciwko PEDOFILOM. Zatrzymano kilkanaście osób

Redakcja malydziennik
Ładuję....