POLITYKA

To już pewne, rząd zatwierdził wzrost naszej pensji! Sprawdź o ile więcej zarobisz od przyszłego roku

Płaca minimalna w 2018 r. będzie wynosiła 2100 zł, wynika z rozporządzenia przyjętego we wtorek przez rząd. Oznacza to wzrost o 100 zł w stosunku do 2017 r.

Kwota ta stanowi 47,3 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2018 r. Minimalna stawka godzinowa w 2018 r. będzie wynosiła 13,70 zł.

 

Szef OPZZ Jan Guz mówił, że sytuacja gospodarcza kraju jest dobra, wiec wzrost płacy minimalnej musi być znaczący. Uzasadniał on, że za podwyżką przemawia fakt wzrostu średniej krajowej i wzrostu wydajności oraz zasobność przedsiębiorców. Z kolei pracodawcy proponowali, aby płaca minimalna wzrosła jedynie o ustawowy wskaźnik do 2050 zł.

 

Jak uzasadniał Janusz Kowaliski, wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego, on chętnie dałby pracownikowi trzy razy większa pensję, tylko kto kupi ten towar, który będzie bardzo drogi. Według ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej, projekt rozporządzenia jest propozycją umiarkowaną.

 

Z szacunków resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wynika, że najniższą krajową zarabia milion 400 tysięcy Polaków.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Chrześcijanie znaleźli „swojego wymarzonego prezydenta”! O KIM MOWA?

Uciekają, bo chcą pozostać chrześcijanami. Patriarcha apeluje o większe wsparcie dla chrześcijan w Syrii i Iraku

Prezydent Duda mocno o obronie życia: dzieci z zespołem Downa powinny być CHRONIONE

Redakcja malydziennik
Ładuję....