RELIGIA

To już pewne! Na świecie trwa TRZECIA wojna światowa!

Papież Franciszek oświadczył, że na świecie trwa trzecia wojna światowa, o czym świadczą między innymi konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. W wywiadzie dla belgijskiego tygodnika katolickiego „Tertio” stwierdził, że Europie brakuje liderów.

W rozpowszechnionym w środę przez Watykan wywiadzie papież powiedział, że apel „Nigdy więcej wojny” po pierwszej wojnie światowej nie został „poważnie potraktowany”, bo wybuchła druga wojna światowa.

 

Teraz jest trzecia wojna, którą przeżywamy; w kawałkach. To jest wojna. Na świecie toczy się trzecia wojna światowa: Ukraina, Bliski Wschód, Afryka, Jemen” – oświadczył Franciszek.

 

Mówimy: nigdy więcej wojny, ale produkujemy broń i ją sprzedajemy; sprzedajemy ją tym, którzy walczą” – dodał papież. Przywołał teorię ekonomiczną, zgodnie z którą kraj pogrążony w kłopotach gospodarczych wszczyna wojnę i poprawia w ten sposób swe finanse. „To znaczy, że to jeden z najprostszych sposobów wytwarzania bogactwa, oczywiście za bardzo wysoką cenę: krwi” – oznajmił.

 

Następnie ocenił: „Dzisiaj brakuje przywódców. Europa potrzebuje liderów, liderów idących naprzód”.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Mocny apel kard. Nycza do Polaków: musimy zmartwychwstawać z obojętności i niepotrzebnych podziałów

Redakcja malydziennik

Prymas: w noc Narodzenia Pańskiego Bóg uzdrawia ludzkie serca

Redakcja malydziennik

Poznaj niezwykłą radę O. DOLINDO na Wielki Post

Redakcja malydziennik
Ładuję....