ARCHIWUM

„To jest wszystko tą mgłą tajemnicy owiane”. Znamy szczegóły spotkań Kaczyńskiego z Merkel

To było dobre spotkanie, przebiegło w dobrej atmosferze – powiedział w środę lider PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do swojego poprzedniego, lipcowego spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Przyznał, że odbyło się we wschodniej części Niemiec.

Podczas rozmowy z PAP, Polskim Radiem i TVP Kaczyński był pytany m.in. o poprzednie, nieformalne spotkanie z kanclerz Niemiec, o którym poinformował we wtorek europoseł PiS Ryszard Legutko. Odbyło się ono w lipcu zeszłego roku.

 

"To była dobra rozmowa" – podkreślił. Dopytywany, gdzie miała miejsce, stwierdził, że nie jest upoważniony do ujawnienia tej informacji. "Odbyła się we wschodniej części Niemiec, w bardzo ładnym miejscu, w bardzo ładnym pałacu" – dodał.

 

"Atmosfera była naprawdę dobra, nawet można powiedzieć, że było to spotkanie nieoficjalne, a więc można z całą pewnością zaryzykować twierdzenie, że była luźniejsza niż ta wczorajsza. I to jest oczywiste i normalne – po prostu inaczej się rozmawia, kiedy to jest rozmowa o charakterze oficjalnym, a inaczej, kiedy rozmawia się tak, można powiedzieć, półprywatnie" – mówił prezes PiS.

 

Pytany o inne szczegóły spotkania, m.in. o to, z czyjej inicjatywy się odbyło, odpowiedział, że "to jest wszystko tą mgłą tajemnicy owiane". Odniósł się w ten sposób do swoich ustaleń zawartych z kanclerz Niemiec dotyczących zachowania poufności szczegółów odbytych rozmów. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Dziennikarz atakuje polski Episkopat. Szef watykańskiej dyplomacji nas broni. „Istnieje zdrowy nacjonalizm”

Redakcja malydziennik

Dokąd chcą wyjeżdżać Polacy? I dlaczego TERAZ chce ich wyjeżdżać MNIEJ?

Redakcja malydziennik

Kaczyński na miesięcznicy:Na wiosnę przyszłego roku powinno być wszystko jasne i gotowe!

Redakcja malydziennik
Ładuję....