CYWILIZACJA

"To jest wojna cywilizacyjna. To nie bez przyczyny uderzono w jarmark bożonarodzeniowy"

Jako państwo jesteśmy bezpieczni, służby nie wskazują na zagrożenie terrorystyczne – zapewnił w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że w związku z zamachami w Berlinie i w Turcji, polskich policjantów m.in. na ulicach, dworcach, lotniskach wesprze Żandarmeria Wojskowa.

"My jako państwo jesteśmy bezpieczni. Centrum antyterrorystyczne, działające w ramach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie wskazuje na zagrożenia terrorystyczne natomiast o bezpieczeństwo trzeba dbać" – powiedział minister Mariusz Błaszczak, który był gościem TVP Info.

 

"Jesteśmy bezpieczni m.in. dlatego, że rząd PiS zmienił taktykę, którą wcześniej stosował rząd koalicji PO-PSL – my nie przyjmujemy imigrantów muzułmańskich z Bliskiego Wschodu i z Północnej Afryki – powiedział szef MSWiA. – Gdyby rządziła koalicja PO-PSL, to już mielibyśmy kilkanaście, a może i kilkadziesiąt tysięcy właśnie imigrantów muzułmańskich, zagrożenie byłoby realne bo pamiętajmy, że to jest wojna cywilizacyjna. To nie bez przyczyny uderzono w jarmark bożonarodzeniowy”.

 

Minister przypomniał, że rząd PiS jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży przyjął ustawę antyterrorystyczną. "Ta ustawa się sprawdziła. Dzięki tej ustawie, deportowani z Polski zostali ci, którzy mogli stanowić zagrożenie” – powiedział.

 

Błaszczak poinformował, że w związku z zamachami w Berlinie i Turcji wystąpił do premier "z wnioskiem o to, żeby Żandarmeria Wojskowa wsparła polskich policjantów na ulicach, w centrach handlowych, na dworcach kolejowych, na lotniskach”. „Chodzi o bezpieczeństwo, chodzi o patrole mieszane Żandarmerii Wojskowej i policji” – dodał.

 

Minister zaapelował też do wszystkich, którzy zauważą w przestrzeni publicznej nietypowe zachowania, o zgłaszanie tego służbom. „Jest okres przedświąteczny, robimy zakupy, podróżujemy, żeby spotkać się z rodziną. Jeżeli zauważymy coś niebezpiecznego, coś złego, to wtedy bardzo proszę o to, żeby nie bagatelizować takich wydarzeń i zgłaszać właśnie do patroli" – powiedział Błaszczak.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Witold Pyrkosz nie żyje

Redakcja malydziennik

Węgrzy mają GEST! "Nie zastanawialiśmy się dwa razy po otrzymaniu prośby z Tolentino: musieliśmy pomóc!"

Postanowiła sprzedać swoje dziecko. Cena? Niezbyt wygórowana

Redakcja malydziennik
Ładuję....