POLITYKA

To jest ulubiony grzech DIABŁA! Musisz bardzo uważać!

Ojciec Juan José Gallego to hiszpański egzorcysta. W wywiadzie dla dziennika „El Mundo” kapłan powiedział, że z jego doświadczenia wynika, że grzechem, który najbardziej lubi diabeł, jest pycha.

Dziennikarz zapytał ojca egzorcystę, czy kiedykolwiek wypędzając diabla, bał się: "Na początku odczuwałem strach. Pamiętam taką sytuację – pewnego razu wyrzucałem demona. Mówiłem  mu: Rozkazuje ci…, rozkazuję ci… A on nagle ryczy: Galleeeego, przesadzasz z tym. To naprawdę mną wstrząsnęło”. 

 

Ojciec Gallego podkreśla, że doskonale wie, że diabeł nie jest najpotężniejszy. Nad nim jest jeszcze Bóg: „Kiedy zostałem mianowany egzorcystą, mój krewny się zaniepokoił. Mówił mi: Juan José, naprawdę się boję. Powiedziałem mu: "Nie zapominaj, że diabeł jest (tylko) stworzeniem Boga".

 

Kiedy ludzie są opętani, mówi egzorcysta, "tracą przytomność, mówią dziwnymi językami, mają nadmierną siłę, czują się naprawdę źle, bardzo dobrze wychowani ludzie bluźnią i wymiotują”.

 

Gallego pytany był także o najbardziej drastyczny przypadek. Opowiedział historię kobiety z Ewkadoru, nad którą się modlił. Pewnego dnia został wezwany przez jej męża, który powiedział, że gdy jego żona zobaczyła symbol religijny, mdlała. Kiedy na miejsce przybył egzorcysta, zastał nieprzytomną kobietę. Pokropił ją wodą święconą, a wówczas ona zaczęła wić się po podłodze i pełzać jak wąż. „Pokropiłem ją wodą święconą, a ona się wiła, jakby to ją paliło. Próbował do niej podejść jej trzyletni syn, a ona chciała go zaatakować. Musieliśmy zabrać dziecko”. 

 

"Pamiętam też inny przypadek: opętany przez demony 16-letni chłopak bez żadnych studiów podczas egzorcyzmów powiedział  po łacinie: Rozkazuję wam, abyście nigdy więcej nie odmawiali Modlitwy Pańskiej”. 

 

Ojciec Gallego ostrzegał również, że praktyki "New Age", takie jak reiki i joga, mogą otwierać ludzi na świat demonów. Dodał, że  rodzajem opętania są także uzależnienia. "Kiedy ludzie przechodzą kryzys, cierpią bardziej. Mogą czuć się beznadziejnie. Mają wrażenie, że mają w sobie diabła” – powiedział egzorcysta.

 

Pytany o to, jaki jest ulubiony grzech diabła, egzorcysta powiedział, że to jest pycha: „ Znany chrześcijański apologeta C.S. Lewis niegdyś nazwał pychę  "wielkim grzechem" i napisał, że "to przez pychę diabeł stał się diabłem: pycha prowadzi do każdego innego występku: jest to antyboski stan umysłu".

 

Według egzorcysty, największym zwycięstwem diabła jest "zmuszanie ludzi do wierzenia, że ​​on nie istnieje".

Źródło: www.catholicnewsagency.com,www.breitbart.com

Komentarze

Zobacz także

Oto jak postrzegają Polskę Chiny! ZOBACZ!

BOR-owiki do lamusa. Ta formacja zmieni nazwę i odbuduje swój etos

Kolejny atak Państwa Islamskiego!

Redakcja malydziennik
Ładuję....