RELIGIA

To jest RAK, to jest ŚMIERTELNY PROCES, to jest powiększające się ZŁO – mówią biskupi o…

Jest ona wynikiem utracenia podstawowych wartości, bezwstydną dominacją interesu osobistego nad dobrem wspólnym. We wspólnym przesłaniu wypowiedzieli się kolumbijscy biskupi.

Mieli na myśli korupcję, która co chwilę wstrząsa Kolumbią. Określają ją mianem raka, śmiertelnego procesu, a także złem, które staje się coraz większe, gdy jest pozostawione bezkarnie. Zachęcili wiernych, aby przeciwstawili się temu procesowi przez szczere, uczciwe i sprawiedliwe zaangażowanie. Dodali, że Kościół powinien być zarządzany bez żadnych zarzutów, w sposób przejrzysty.

 

Episkopat wezwał katolików do pomocy najbiedniejszym. Bieda jest problemem milionów Kolumbijczyków. Wielu z nich nie ma nawet dostępu do podstawowej opieki medycznej. 

 

Ważny aspektem apelu było także wyznaczenie podłoża do dialogu pokojowego, ale tylko na podstawie "prawdy, wolności, solidarności i sprawiedliwości społecznej". Próby przywrócenia spokoju w kraju podejmuje strona rządowa i partyzanci.

 

 

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Wstrząsające słowa o. Amortha: sekta satanistyczna działa w Kościele. Co mamy robić?

Na naszych oczach realizuje się apokaliptyczne ostrzeżenie Matki Bożej. To już końcówka!!!

"Chrześcijanin może być siewcą goryczy, wątpliwości, ale to nie jest chrześcijanin" – Ojciec Święty trafnie o letnich katolikach

Ładuję....