ARCHIWUM

To jest prawdziwy charyzmatyk. Od niego trzeba się uczyć otwarcia na Ducha Świętego!

Są takie postacie, które naprawdę pokazują, co znaczy bycie prawdziwym charyzmatykiem. Tu nie chodzi o wielkie cuda, o uzdrawianie, ale o otwarcie na Ducha Świętego.

Symeon, człowiek sprawiedliwy (cadik) i pobożny wyczekiwał nadejścia Mesjasza. Był czujny, a Duch Święty spoczywał na nim. I właśnie ten Duch zaprowadził go do Świątyni, gdy dwoje żydowskich rodziców przyniosła maleńkiego żydowskiego chłopca, by ofiarować go w świątyni. 

 

Ile trzeba czujności, wsłuchania w Ducha Świętego, otwarcia na Jego intuicje, by w odpowiednim momencie przyjść do Świątyni, i w maleńkim chłopcu dostrzec Mesjasza. 

 

Takiego postrzegania świata, rozróżniania duchów, odpowiadania na to, co Bóg chce nam przekazać, trzeba się uczyć całe życie, by powoli stawać się człowiekiem sprawiedliwym i pobożnym. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

I wszystko jasne. Jesteś za życiem nie ma dla Ciebie miejsca w PO. Co z tego wynika? Katolik nie może zagłosować na tych ludzi!

Redakcja malydziennik

Nareszcie: "to, co w Fatimie miało zostać powiedziane…" – poznaj prawdę o OBJAWIENIACH Matki Bożej

Redakcja malydziennik

Austria nie chce muzułmanów. Politycy prześcigają się w antyimigranckich hasłach, ludzie nie chcą ich w sąsiedztwie, a prasa podkreśla wysokie koszty programu relokacji

Redakcja malydziennik
Ładuję....