ARCHIWUM

To jest NIEWIARYGODNE! Wszystkie dane przedstawione przez GUS pokazują dynamiczny rozwój gospodarki

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wyniki za I kwartał 2017 roku. Badanie wykazuje, że polska gospodarka nabiera rozpędu, a ekonomiści nie studzą zapału.

Według badań przedstawionych dziś, sprzedaż detaliczna w porównaniu do zeszłego roku wzrosła o 7,9%. Rośnie także produkcja – w skali miesiąca to 17,6%, a rok do roku – 11,1%.

 

W I kw. 2017 r. sprzedaż detaliczna większa o 7,1% r/r https://t.co/uBNHr6rYUM #sprzedaż #handel pic.twitter.com/gqWrLkuzeb

— GUS (@GUS_STAT) 20 kwietnia 2017

 Za pozytywnym trendem popytu na przygotowaną produkcję, idzie także rozwój w budownictwie. Do użytku oddano niewiele więcej budynków niż przed rokiem, ale za to przeszło 40% więcej pozwoleń na rozpoczęcie budowy, a rozpoczęto przygotowania w blisko 30% więcej budynków mieszkalnych niż przed rokiem. 

 

Rosną także płace w sektorze przedsiębiorstw i zatrudnienie w nim. Według analityków mBanku oznacza to umocnienie prognozy wzrostu PKB. Ponadto to sygnał dla gospodarki, nie tylko polskiej, ale także światowej, że analizy i badania doganiają realną produkcję.

Ciężko w to uwierzyć, ale dzisiejsze dane stwarzają duże ryzyko w górę dla prognoz wzrostu na I kwartał. Uderzamy w 4% już teraz

— mBank Research (@mbank_research) 20 kwietnia 2017

Źródło: Twitter/ MałyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Minister GLIŃSKI nie wytrzymał na wizji! Wyrwał MIKROPORT i… (video)

M. A.

Niesamowite świadectwo! Adam Sokół w myślach zawołał do Boga, a Ten mu …

Redakcja malydziennik

Sprawdź, jak być zbawionym! Wystarczy… Sposób podaje Franciszek

Redakcja malydziennik
Ładuję....