POLITYKA

To jest najbezpieczniejszy kraj na świecie. I nawet z Polski nie jest tam daleko

Finlandia jest najbezpieczniejszym krajem na świecie – wynika z raportu o konkurencyjności turystyki na rok 2017 Światowego Forum Ekonomicznego. Polska znalazła się na 48. miejscu wśród 136 analizowanych krajów świata.

Pierwsze miejsce pod względem bezpieczeństwa kolejny raz z rzędu zajęła Finlandia. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Islandia uplasowały się kolejno na drugim i trzecim miejscu. Najmniej bezpieczne kierunki podróży to Salwador, Jemen i Kolumbia.

 

Polska pod względem bezpieczeństwa znalazła się na 48. miejscu, zaraz po Bahrajnie. W raporcie na rok 2015 Polska plasowała się na miejscu 35.

Biorąc pod uwagę wskaźnik konkurencyjności turystycznej, uwzględniający wszystkie czynniki szczegółowe, nasz kraj zajął w najnowszej analizie 46. pozycję, przy czym przed dwoma laty – 47.

 

Przy ocenie autorzy brali pod uwagę takie czynniki jak bezpieczeństwo, higiena i zdrowie, ceny, otwarcie na świat, infrastruktura oraz walory przyrodnicze czy dziedzictwo narodowe.

 

W kategorii bezpieczeństwo uwzględniano ocenę działania policji, wskaźnik przestępczości czy zagrożenie terrorystyczne.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Walki gangów w Sztokholmie. Giną kolejni ludzie, a policja jest bezwładna. DZIELNICA, w której trwają walki zamieszkana jest przez…

Kukiz rozmawiał z prezydentem o powtórzeniu głosowania ws. budżetu i posłach zastępczych

Redakcja malydziennik

Brytyjczycy ukrywali te materiały przez 70 lat! Pilnowali aby nie zobaczyli ich NIEMCY [WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....