RELIGIA

To jest islam: chrześcijanin zachęcał muzułmanów do głosowania, trafi do więzienia na… 2 lata!

Kuriozalna sytuacja została właśnie rozstrzygnięta w Indonezji. Czyżby samo myślenie, że można zagłosować na innowiercę, było grzechem według Koranu?

Basuki Tjahaja Purnama, chrześcijański gubernator Dżakarty, został uznany winnym bluźnierstwa przeciw islamowi przez indonezyjski sąd i skazany na 2 lata więzienia. Podczas zakończonej w ubiegłym tygodniu kampanii wyborczej polityk ten, nazywany przez swoich zwolenników zdrobnieniem Ahok stwierdził, że Koran nie zakazuje muzułmanom głosowania na wyznawcę innej religii. Spowodowało to serię protestów islamskich fundamentalistów, które stanowiły prawdopodobnie główny powód klęski chrześcijanina w samych wyborach. Jego trwająca jeszcze kadencja na urzędzie gubernatora została automatycznie przerwana w chwili ogłoszenia wyroku.

 

Wymiar kary jest zaskakujący, ponieważ prokuratura domagała się 2 lat więzienia w zawieszeniu. Adwokaci Ahoka zapowiedzieli, że złożą apelację. Podkreślają, że sędziowie znajdowali się pod silną presją. Ich decyzja wskazuje na wyraźny wzrost nastrojów fundamentalistycznych w tym najludniejszym muzułmańskim kraju świata.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Czy wiesz, co tak naprawdę znaczy słowo "abba"? Ojciec Święty wyjaśnił, że dokładnie to wcale nie ojciec, lecz…

Redakcja malydziennik

NARESZCIE!!! Wizjonerzy z Fatimy będą kanonizowani! Deo Gratias!

Oto cała prawda o wschodniej medytacji i manipulowaniu nią zachodniego świata!

Redakcja malydziennik
Ładuję....