WYDARZENIA

To FAKT: dusimy się w smogu. Dowiedz się, jak radzą sobie z trującą atmosferą mieszkańcy…

Z powodu utrzymującego się smogu w niedzielę w Rzymie wprowadzono zakaz ruchu samochodów od rana do południa i od godz. 17.30 do 20.30. Godziny "ekologicznej niedzieli" dostosowano do popołudniowego meczu piłki nożnej na stadionie olimpijskim.

To już trzecia od początku roku niedziela bez samochodu w Wiecznym Mieście. Rozporządzenie władz na Kapitolu obejmuje całkowity zakaz ruchu samochodów w ścisłym centrum oraz w dużej części przyległych dzielnic.

 

Ze względu na mecz stołecznego Lazio z Udinese w rozgrywkach ligowych o godz. 15 zakaz ruchu wprowadzono tym razem nie jak zwykle od godz. 16.30, ale godzinę później.

 

Ostatnia "ekologiczna niedziela" przewidziana przez władze Rzymu przypada 26 marca. Włoska stolica dusi się w smogu – podkreśla zarząd miasta. Nad przestrzeganiem zakazu ruchu czuwają w wielu punktach Rzymu patrole policji i straży miejskiej.

 

Nieznacznie poprawiła się sytuacja w Mediolanie, gdzie poziom szkodliwego pyłu zawieszonego PM10 lekko obniżył się po siedmiu dniach przekraczania dopuszczalnych norm. Zgodnie z podjętymi wcześniej decyzjami w niedzielę w stolicy Lombardii obowiązuje zakaz ruchu najbardziej trujących środowisko samochodów. Ponadto nakazano obniżenie temperatury ogrzewania budynków mieszkalnych i placówek handlowych do 19 stopni C.

 

Te nadzwyczajne środki, jak wyjaśniono, zostaną wycofane po dwóch dniach obniżenia się poziomu szkodliwego pyłu.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Źródło: sw/ az/ ap/

Komentarze

Zobacz także

Hodowla ludzi na zamówienie, bez ciąży i bez relacji? Genderowy raj czy piekło? To już za progiem!

Redakcja malydziennik

Nie daj się zwieść kłamstwom! Aborcja RUJNUJE życie kobiet!

Redakcja malydziennik

Potężna KOMETA wpadła prosto w Słońce! Zobacz nagranie! [WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....