CYWILIZACJA

To dzieje się w cywilizowanych krajach. Na ulicy mijasz NIEWOLNIKÓW i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy

Współczesne niewolnictwo i handel ludźmi w Wielkiej Brytanii są znacznie powszechniejsze niż wcześniej sądziliśmy – podała Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA). Obecnie w Wielkiej Brytanii prowadzonych jest ok. 300 operacji policyjnych przeciwko handlarzom ludzi – informuje „Rzeczpospolita”.

Ofiary współczesnego niewolnictwa najczęściej pochodzą z Albanii, Nigerii, Wietnamu, Rumunii i Polski. Zdarzają się jednak również ofiary z Wielkiej Brytanii. Jak podaje BBC, handlarze ludźmi znajdują je najczęściej w internecie. Oferują im pracę, naukę albo nawet miłość. 

 

Współcześni niewolnicy mają być spotykani w branży spożywczej, rybołówstwie, rolnictwie, budownictwie a nawet w myjniach samochodowych. Najczęściej jednak ofiary handlu ludźmi trafiają do seksbiznesu. Są także wykorzystywane jako robotnicy przymusowi, albo służący. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii codziennie mijają na ulicach ofiary tego procederu, mimo że nie są tego świadomi.

 

Odpowiedzialne za współczesne niewolnictwo mają być gangi międzynarodowe, które odkryły, że mogą zyskać na tym więcej niż na handlu narkotykami.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Co za skandal w niemieckim Kościele! Ochrzcili muzułmanina, a ten zasztyletował dziecko!

Redakcja malydziennik

Kiedy się to wreszcie skończy ? 14 mężczyzn zgwałciło 16-łatkę a później spalili ja żywcem

Wstrząsające słowa terrorysty: chciałem zabić jak najwięcej chrześcijan!

Redakcja malydziennik
Ładuję....