RELIGIA

To dzieje się na naszych oczach! ROSJA zostanie oddana Niepokalanemu Sercu Maryi 13 maja

Wspólnoty Kościoła katolickiego z Kazachstanu, Rosji i Azji Centralnej spotykają się w Karagandzie, aby wspólnie obchodzić uroczystości związane z 100. rocznicą objawień w Fatimie. „Oczekuję, że to wydarzenie będzie impulsem do przemiany życia tak, aby Bóg był przez nas jeszcze bardziej widoczny” – mówi biskup tamtejszej diecezji Adelio Dell’Oro.

Punktem centralnym uroczystości będzie Eucharystia, której jutro rano (13 maja) będzie przewodniczył wysłannik papieski kard. Paul Cordes. W czasie modlitwy zostanie odnowiony akt poświęcenia Kościoła w Rosji i Azji Centralnej Matce Bożej. W przypadku Rosji akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi ma szczególne znaczenie. W czasie objawień fatimskich Maryja prosiła bowiem o modlitwę w intencji nawrócenia Rosji, walczącej wówczas z religią.

 

Przygotowaniem do uroczystych obchodów rocznicy objawień była m.in. peregrynacja po całej diecezji ikony Matki Bożej Fatimskiej. W niektórych miastach, np. w Astanie, przed jej wizerunkiem modlili się zarówno katolicy, jak i prawosławni i muzułmanie.

 

Biskup diecezji Karaganda mówił także o wyzwaniach, przed którymi stoi tamtejszy Kościół. Wskazał m.in. na potrzebę umocnienia ludzi młodych, którzy przybici ciężarem globalizacji oraz pociągnięci obsesją pięniądza i kariery tracą sens życia.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Papież Franciszek wstrząśnięty wydarzeniami w Barcelonie! Zapewnił, że…

Redakcja malydziennik

Prymas Polski przyznaje: Objawienia fatimskie wciąż aktualne, czyli czy zdarzy się cud już … jutro?

Katolicka kaplica zamieni się w synagogę, żeby…

Ładuję....