CYWILIZACJA

To dziecko ma POŁOWĘ serca i czuje się całkiem dobrze. Jack "może nigdy nie chodzić, uśmiechać się, ani pójść do szkoły, ale jako mama obiecuję, że zrobię dla niego wszystko"

Jacob Ryan ma zaledwie 3 miesiące, a ma za sobą już 20-godzinną operację serca. Dziecko urodziło się z jedną połówką serca.

Operacja chłopca zamiast około 10 godzin wydłużyła się dwukrotnie. Serce Jacka zatrzymało się w jej czasie trzykrotnie. Lekarze za każdym razem podejmowali jednak resuscytację i dziecko udało się ocalić. Dodatkowo doszło także do uszkodzenia mózgu dziecka.

 

Teraz maluch z potężnym bagażem doświadczeń udał się do domu. Wcześniej leczony był w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu. Nie oznacza to jednak końca walki o jego życie. Na platformie justgiving.com zbierane są datki na jego dalsze leczenie.

 

Według matki Jacka, 27-letniej Stephanie Ryan, lekarze myśleli, że dziecko nie trafi do domu. "Jacob nie powinien nawet samodzielnie oddychać, ale oddycha i robi to fantastycznie" – mówiła Steph Ryan w rozmowie z Mirror.co.uk, które o sprawie donosi.

 

Kobieta samotnie wychowuje czwórkę dzieci. Podczas badań prenatalnych lekarze informowali ją o wadzie w ciele dziecka i zachęcali do aborcji. Steph jednak odmówiła pragnąc dać szansę dziecku. Teraz wszyscy pytają ją, jak sprosta temu wyzwaniu – "on jest moim synem. Biorę na siebie jego chorobę, niezależnie od wszystkiego" – mówiła Steph.

 

"Wiele razy mówiono mi, że może nigdy nie chodzić, uśmiechać się, ani pójść do szkoły, ale jako mama obiecuję, że zrobię dla niego wszystko". "Jest moim małym cudem" – podkreśla kobieta.

Źródło: mirror.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Microblading – co to jest?

Redakcja malydziennik

Kolejny imigrant pokazuje swoją naturę: kierowca się z nim nie zgodził, więc zaatakował go nożem

Skandal na Mundialu! Przyłapano piłkarza Rosji jak bierze doping! ZOBACZ!

Ładuję....