WYDARZENIA

To CV zachwyciło najważniejszych dyrektorów NASA. Jego autor ma zaledwie 9 lat i…

NASA niedawno ogłosiła, że poszukuje kandydata na stanowisko oficera ds. ochrony planetarnej (ang. planetary protection officer). Takiego kandydata nikt nie nie spodziewał.

Oficer ds. ochrony planetarnej ma za zadanie dbać o to, by w wyniku eksploracji kosmosu nie zanieczyścić go ziemską materią. Ma też dbać o to, by Ziemia nie została zanieczyszczona przez materię pochodzącą z kosmosu. Praca to niezwykle odpowiedzialna, ale ten 9-latek uznał, że sobie doskonale poradzi. 

 

Jack Davis tak zareklamował swoją kandydaturę:  "Może mam tylko dziewięć lat, ale myślę, że nadaje się do tej pracy. Jednym z powodów jest to, że moja siostra twierdzi, że jestem obcym (przybyszem z kosmosu – red.). Poza tym obejrzałem niemal każdy film o kosmosie i obcych, który wolno mi było zobaczyć”. 

 

W swojej aplikacji napisał także:  "Widziałem również film 'Agenci T.A.R.C.Z.Y’ i mam nadzieję zobaczyć film 'Faceci w Czerni’. Jestem świetny w gry wideo. Jestem młody, więc mogę nauczyć się myśleć jak Obcy" – przekonuje Jack.

 

CV raczej dyrektorów nie przekonało, bo nie zatrudnili Jacka. Niemniej zachowali się z klasą i odpowiedzieli dziewięciolatkowi: "Cały czas szukamy błyskotliwych, przyszłych naukowców i inżynierów, którzy będą mogli nam pomóc, więc mam nadzieję, że będziesz uczył się pilnie i dobrze radził sobie w szkole. Mamy nadzieję zobaczyć cię kiedyś w NASA" – napisał chłopcu dr James L. Green, dyrektor jednej z sekcji w NASA. 

 

Do 9-latka zadzwonił też inny dyrektor z NASA, Jonathan Rall, który pogratulował mu zainteresowania pracą Agencji.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Oni przyjmą ZNAMIĘ BESTII! Pierwsza firma w Stanach Zjednoczonych będzie…

Feministki zachęcają ofiary huraganów do zabijania dzieci. Ona daje kobietom nadzieję. Abby Johnson jest niesamowita!

Redakcja malydziennik

W czwartek nad Polską pojawi się prawdziwy armagedon. Takich burz jeszcze nie widzieliśmy !

Redakcja malydziennik
Ładuję....