ARCHIWUM

To cud! Sparaliżowana zakonnica zaczęła chodzić. „Poczuła tajemniczą obecność Maryi i małej Bernardki”

Kościół katolicki oficjalnie uznał kolejny cud w Lourdes! Chodzi o przypadek cierpiącej na paraliż okolic lędźwiowych i krzyżowych francuskiej zakonnicy Bernadette Moriau. Sparaliżowana od końca lat sześćdziesiątych kobieta, doznała niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia uzdrowienia po powrocie ze swojej pielgrzymki do Lourdes. Obecnie uleczona Francuzka może się całkowicie swobodnie poruszać. Jest to 70. oficjalnie uznany przez kościół cud w Lourdes.

Uzdrowiona siostra należy do Zgromadzenia Oblatek Najświętszego Serca Jezusowego. Paraliż okolic lędźwiowych i krzyżowych, zwany „ zespołem ogona końskiego” zdiagnozowano u niej pod koniec lat sześćdziesiątych. Choroba przejawia się niedowładem kończyn dolnych oraz licznymi zaburzeniami układu nerwowego. Wraz z jej postępem, od 1987 r. dolegliwość odebrała kobiecie możliwość samodzielnego poruszania. Jakiekolwiek codzienne funkcjonowanie wymagało noszenia przez nią gorsetu, szyn podtrzymujących kolana oraz stymulatora nerwowego.

 

Do cudownego uleczenia doszło w lipcu 2008. Wtedy to siostra Bernadette wybrała się do Lourdes na pielgrzymkę. Zakonnica wyznała, że gdy była w Grocie Objawień poczuła „tajemniczą obecność Maryi i małej Bernardki”. Po powrocie z pielgrzymki to doświadczenie miało się powtórzyć. „11 lipca, w czasie naszej godziny adoracji i w łączności z sanktuarium, gdy ponownie przeżywałam w swym sercu tę mocną chwilę przeżywaną w czasie błogosławienia chorych Najświętszym Sakramentem, gdy naprawdę odczuwałam obecność Jezusa, to doświadczenie się powtórzyło. Pod koniec adoracji doświadczam w swym sercu wrażenia ciepła i odprężenia całego mego bytu. Czuję się dobrze” – wyznała siostra Bernadette.

 

Uzdrowienie zakonnicy zostało potwierdzone w serii badań medycznych, ale nie znalazło ono uzasadnienia z naukowego punktu widzenia.

 

Cud ogłosił biskup diecezji Beauvais – Jacques Benoit-Gonin. Sama uzdrowiona ma się wypowiedzieć publicznie w tej sprawie 13 lutego w Beauvais.

Źródło: fakt24.pl

Komentarze

Zobacz także

MON składa doniesienie do prokuratury na "komisję Millera". Wątpliwości dotyczą…

Redakcja malydziennik

To będzie prawdziwa REWOLUCJA! OFE zostanie sprywatyzowane, zobacz co to oznacza dla składkowiczów

Redakcja malydziennik

Niemiecka bezczelność nie ma granic! Traktują Polskę jak KOLONIĘ

Redakcja malydziennik
Ładuję....