WYDARZENIA

To Cię poruszy! Nastolatka daje lekcje najważniejszym politykom na świecie

klimat

Dobiega końca Szczyt Klimatyczny COP 24 w Katowicach. To najważniejsza konferencja na świecie dotycząca ochrony klimatu na Ziemi.

Ponad 90% naukowców i działaczy na świecie jest zgodnych, że stan klimatu na Ziemi radykalnie pogorszył się i obecnie mamy już tylko 12 lat na zatrzymanie skrajnie negatywnych trendów, które spowodowały ocieplenie klimatu i upowszechnienie się skrajnie negatywnych i niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Naukowcy zgadzają się, że za dramatyczny stan Ziemi odpowiedzialni są ludzie z ich konsumpcyjnym stylem życia. Najniebezpieczniejsze jest spalanie węgla, ropy i gazu, które powodują ogromne emisje gazów cieplarnianych do atmosfery. To z kolei powoduje wzrost globalnej temperatury, topnienie lodowców, susze, huragany i pożary. konsekwencją tego jest masowe wymieranie zwierząt na Ziemi. Zniknęło już 40% znanych gatunków i mówi się o najszybszym tempie wymierania w historii całej planety.

Od niemal tygodnia naukowcy, działacze, aktywiści i politycy obradują w Katowicach nad tym jak zapobiec negatywnym zmianom. Porozumienie jest bardzo trudne i obecnie trudno mówić o przełomie.

W tym kontekście na szczególną uwagę zasługuje wystąpienie nastolatki ze Szwecji, które poruszyło opinię publiczną na całym świecie.

Greta ma 15 lat i pochodzi ze Szwecji . W każdy piątek zamiast iść do szkoły protestuje przed budynkiem szwedzkiego parlamentu. Protestuje, bo politycy chcą zniszczyć jej przyszłość. Protestuje, bo zmiana klimatu to zagrożenie naszej cywilizacji. Protestuje, bo nadszedł czas, by zwykli ludzie wzięli sprawy w swoje ręce.

Dzisiaj w szkołach w całej Polsce uczniowie i uczennice dołączą do protestu Grety, by walczyć o swoją przyszłość. Czas na politycznie pogadanki się skończył, młodzież zaczyna działać!

 

Niezwykłe wystąpienie 15-latki

Greta jest 15-letnią Szwedką, która w każdy piątek zamiast iść do szkoły protestuje przed budynkiem szwedzkiego parlamentu. Protestuje, bo politycy chcą zniszczyć jej przyszłość. Protestuje, bo zmiana klimatu to zagrożenie naszej cywilizacji. Protestuje, bo nadszedł czas, by zwykli ludzie wzięli sprawy w swoje ręce. Dzisiaj w szkołach w całej Polsce uczniowie i uczennice dołączą do protestu Grety, by walczyć o swoją przyszłość. Czas na politycznie pogadanki się skończył, młodzież zaczyna działać!#strajkdlaklimatu

Gepostet von Greenpeace Polska am Donnerstag, 13. Dezember 2018

Źródło: Greenpeace, Nauka o klimacie, TVN 24

fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/12-lat-do-konca-znanego-nam-swiata-a-rzad-znowu-tnie-puszcze-bialowieska/

Komentarze

Zobacz także

Trwała zaledwie KILKA minut, a skrzywdziła SETKI osób. Zobacz, co się stało w Grecji (FOTO)

Redakcja malydziennik

Oto, co rodzice zmarłego Charliego Garda zrobią z 1.3 mln funtów!

Redakcja malydziennik

Lalka Barbie przerobiona na bombę! Niemal w ostatniej chwili udaremniono atak, w którym śmierć mogłoby ponieść wiele osób

Redakcja malydziennik
Ładuję....