POLITYKA

To będzie prawdziwa REWOLUCJA! OFE zostanie sprywatyzowane, zobacz co to oznacza dla składkowiczów

Mateusz Morawiecki w rozmowie z TV Trwam i Radiem Maryja zapowiedział, że rząd chce sprywatyzować środki zgromadzone na Otwartych Funduszach Emerytalnych.

Wicepremier, minister finansów i rozwoju, Mateusz Morawiecki w rozmowie z mediami zarządzanymi przez o. Tadeusza Rydzyka CSsR mówił o planach na reformę OFE. Morawieckie mówił, że taki rodzaj inwestycji środków emerytalnych w akcje jest ewenementem.

 

"Nikt nie widział na świecie takiego gatunku OFE" – mówił wicepremier – "ciężko cokolwiek mądrego wymyślić". Rząd zaplanował jednak na przyszły rok sprywatyzowanie kont OFE, w Polsce jest ponad 16,5 mln uczestników Funduszy. Nie oznacza to jednak odsprzedaży zajmowania się środkami firmie zewnętrznej.

 

Dzięki zmianie pieniądze trafią do Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. "Chcemy je (…) przekazać ludziom, tym osobom, na których kontach są zapisane te środki OFE" – mówił Mateusz Morawiecki.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Ale transfer! Marek Magierowski trafi do… MSZ!

Dokładnie 100 lat temu Maryja wypowiedziała słowa, które przez lata przeznaczone były tylko dla papieży. Oto trzecia TAJEMNICA FATIMSKA

Rosja w tajemnicy przed światem rozmieszcza śmiercionośne rakiety. Czy zaatakuje i wywoła wojnę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....