WYDARZENIA

Terrorysta domaga się od Brytyjczyków 100 tys. funtów odszkodowania za… "urazy psychiczne w więzieniu"

Terrorysta, Michael Adebolajo, który tasakiem odrąbał głowę brytyjskiemu żołnierzowi na ulicy w Londynie, bezczelnie domaga się Brytyjczyków 100 tysięcy funtów. Powód? Morderca twierdzi, że nabawił się „urazów psychicznych” w więzieniu.

Matka zamordowanego żołnierza, Lee Rigby’ego stwierdziła, że Adebolajo „zasługuje na to, żeby umrzeć w więzieniu”. Zwyrodnialec już w 2013 roku skarżył się, że jest niewłaściwie traktowany w więzieniu. Domagał się 20 tysięcy funtów odszkodowania za rzekome wybicie mu zębów przez strażników więziennych.

 

Jak się okazało, to Michael Adebolajo zaatakował funkcjonariuszy i uderzył głową w okno. Wewnętrzne śledztwo wykazało, że strażnicy nie przyczynili się do obrażeń więźnia, tylko on sam.

 

Obecnie Adebolajo domaga się odszkodowania w wysokości 100 tys. funtów od rządu Wielkiej Brytanii za „urazy psychiczne”, których rzekomo nabawił się w więzieniu.

 

50-letnia matka Lee Rigby’ego oburzona żądaniami mordercy stwierdziła: „On nie zasługuje nawet na pensa. Jedyną rzeczą, na jaką zasługuje, to śmierć w więzieniu. Jest to obrzydliwe dla mnie i dla pamięci Lee”.

 

Obecnie Adebolajo zatrudnia prawnika za 25 tysięcy funtów (koszt pokrywany jest z pieniędzy podatników).

Źródło: polishexpress.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Czy Igor Stachowiak został uduszony? Nowe fakty!

Redakcja malydziennik

Ranking najbardziej niezdrowych krajów świata! Nie zgadniesz gdzie Polacy

Redakcja malydziennik

Nie żyje Eliza Gawryluk, medalistka lekkoatletycznych mistrzostw Polski!

Ładuję....