CYWILIZACJA

Terroryści ujawnili, gdzie zaatakują! Muzułmanie przestrzegają: trzymajcie się z daleka od TYCH MIEJSC

Ugrupowanie terrorystyczne Państwo Islamskie (IS) zwróciło się do muzułmanów w Egipcie, aby trzymali się z dala od chrześcijańskich sanktuariów oraz budynków policyjnych, wojskowych i rządowych, a także miejsc uczęszczanych przez cudzoziemców z krajów zachodnich.

W najnowszym numerze pisma "Al-Nabaa", organu propagandowego IS, "książę kalifatu w Egipcie", którego tygodnik nie identyfikuje, oznajmia, że bojownicy islamscy mogą zaatakować wymienione wyżej cele "w każdej chwili".

 

W Niedzielę Palmową co najmniej 48 osób poniosło śmierć, a dziesiątki zostały ranne, kiedy IS zaatakowało na północy Egiptu dwie katedry należące do Kościoła koptyjskiego.

 

"Nie chcemy, aby w operacjach przeciwko apostatom ranny został ktoś z was" – oświadczył na łamach cytowanego pisma IS jeden z przywódców dżihadu.

 

Niemniej jednak przyznał, że "znaczna część" egipskiej ludności "jest przeciwna" mudżahedinom (bojownikom świętej wojny), i wezwał Egipcjan, aby wyzbyli się "postawy niewiernych".

 

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi po atakach z 9 kwietnia ogłosił w całym kraju stan wyjątkowy i rozmieścił wojsko w pobliżu uczęszczanych miejsc publicznych oraz kościołów chrześcijańskich.

 

W prowincji Północny Synaj, gdzie ma bazę ugrupowanie zbrojne Wilayat Sina (Prowincja Synaj), odłam egipskiego IS, stan wyjątkowy obowiązuje od 2014 roku. Rząd ogłosił te tereny strefą wojenną. Wprowadzono godzinę policyjną, a przedstawiciele mediów nie mają tam wstępu. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Podejrzany o zabójstwo 10-latki zatrzymany!

Adam Gaafar

Wielka akcja niemieckich śledczych. Pod sąd pójdą nie tylko obozowi kapo, ale też wartownicy czy pracownicy kuchni

Redakcja malydziennik

Znalazł słoik, w środku były fragmenty ludzkiego ciała…

Redakcja malydziennik
Ładuję....