WYDARZENIA

Terroryści chcą zabijać poszkodowanych przez huragany!

Terroryści z Państwa Islamskiego apelują do swoich zwolenników, by ci przeprowadzali ataki w USA na centra pomocy dla osób poszkodowanych przez huragan Harvey. Żywioł zabił w Stanach 60 osób, teraz zbliża się tam Irma.

Apel do swoich sympatyków ISIS skierował poprzez kanał o nazwie "Lone Mujahid" (samotny mudżahedin) na zaszyfrowanej aplikacji Telegram, platformie popularnej wśród dżihadystów. ISIS wzywa, aby "samotni mudżahedini" udali się do Houston, do centrów pomocy dla osób poszkodowanych przez huragan Harvey. Pamiętać muszą o "materiałach, zabawkach, gadżetach", które "pomogą szybko  uwolnić niewiernych od ich problemów". Apel "ozdobiony" jest emotikonami przedstawiającymi symbole eksplozji, broni, pigułek i strzykawek.

 

FBI, poproszone przez Newsweek o skomentowanie apelu dżihadystów i ewentualne zagrożenia dla centr pomocy, jak dotąd nie odpowiedziało. Harvey zabił w Stanach Zjednoczonych 60 osób, spowodował straty w infrastrukturze w wysokości miliarda dolarów. Tysiące ludzi zostały pozbawione dachu nad głową albo zmuszone do opuszczenia swoich domów i szukania schronienia w centrach pomocy. To w nie właśnie chce uderzyć ISIS.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Oświadczyła się 90-letniemu… ŻYRANDOLOWI i chce wziąć z nim ślub… Koniec świata coraz bliżej!

Redakcja malydziennik

OBRZYDLIWE akty wandalizmu w KOŚCIELE. Zamiast wody święconej ksiądz znalazł…

Redakcja malydziennik

Demokracja we Francji właśnie umarła. Lekarze katoliccy nie mają wątpliwości

Redakcja malydziennik
Ładuję....