RELIGIA

Ten to ma gest! Nie zgadniesz, ile pieniędzy przekazał Franciszek na ofiary trzęsienia ziemi!

Ojciec Święty nie pozostaje gołosłowny: wspiera ubogich tak, jak potrafi. Tym razem wysłał gotówkę na grecką wyspę Lesbos.

Ojciec Święty współczuje ofiarom niedawnego trzęsienia ziemi na Morzu Egejskim. Zadecydował też o przekazaniu 50 tys. euro dla mieszkańców wyspy Lesbos, gdzie kataklizm z 12 czerwca spowodował śmierć jednej osoby oraz zniszczenie licznych budynków, także mieszkalnych. Najbardziej ucierpiało miasteczko Wrisa. Decyzję o udzieleniu pomocy Papież podjął po otrzymaniu z nuncjatury apostolskiej w Grecji szczegółowego opisu sytuacji na miejscu, przedstawionego przez ordynariusza tamtych terenów, abp. Nikolaosa Printezisa.

 

Główne trzęsienie ziemi z epicentrum w północnej części Morza Egejskiego i sile 6,3 stopni w skali Richtera uderzyło nie tylko w wyspy Lesbos i Chios, ale także w północno-wschodnie wybrzeża Turcji. Po nim nastąpiły również inne, mniejsze wstrząsy.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Franciszek w ogniu pytań: "Powiecie mi: to dzieje się na innych kontynentach, daleko od nas. Nie to dzieje się także u nas w Europie!"

Zobacz przepiękny teledysk Natalii Niemen, do kompozycji jej ojca

MOCNE! Szatan rzuca Bogu ostateczne wyzwanie. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....