POLITYKA

Ten prezydent uratuje nas przed Rosją i Niemcami! "USA nigdy nie będą wykorzystywać energii, by zmuszać was do czegokolwiek i nie pozwolą innym, aby to robili"

Na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczęła się Sesja Transatlantycka szczytu Trójmorza w Warszawie z udziałem prezydenta Donalda Trumpa. Na początku sesji głos zabrał prezydent Donald Trump, po nim swoje przemówienie rozpoczął prezydent Andrzej Duda.

–Dziękuje liderom obecnym na tej sali – rozpoczął swoje przemówienie prezydent USA Donald Trump. – Chciałem pogratulować państwu. Ten region jest dla mnie szczególnie istotny, ponieważ moja żona pochodzi ze Słoweni. Każe z państwa narodów ma inspirującą historię, wyszliście z poważnych opresji. Zbieramy się po to, by wprowadzić nową przyszłość, by zapewnić pełen dobrobyt i sukces, jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne – podkreślił prezydent USA. 

 

–  Stoimy u boku krajów Trójmorza. Są to piękne kraje. Chcemy rozwijać infrastrukturę i wzmocnić nasze partnerstwo gospodarcze z waszym regionem – podkreślił prezydent USA. 

 

– Inicjatywa Trójmorza może odbudować ten region, chcemy was wspierać Stany Zjednoczone nigdy nie będą wykorzystywać energii, by zmuszać was do czegokolwiek i nie pozwolą innym, aby to robili – zaznaczył Donald Trump. 

 

– To my jesteśmy tą perspektywiczną częścią europejskiego rynku, gdzie najprawdopodobniej gazu będzie trzeba coraz więcej – mówił polski prezydent. – Cieszę się, że dziś o tym rozmawiamy. Stany są bardzo perspektywicznym kontrahentem i bardzo perspektywicznym dostawcą – podkreślił Andrzej Duda. 

 

– Nasza współpraca ma dać Europie 3 impulsy – modernizacyjny, impulsacyjny i integracyjny – mówił Duda.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Historia MIAŻDŻY Schetynę! Przywódca PO mówi, że "historia jest jedna", ale…

Redakcja malydziennik

Czy to już wojna? Chiny wysłały marynarkę, Tajwan poderwał samoloty!

Redakcja malydziennik

Jerzy Owsiak przekazał DRAMATYCZNĄ wiadomość. Łzy same cisną się do oczu.

K.D.
Ładuję....