POLITYKA

Ten kraj wprowadza dokumenty neutralne płciowo. ZOBACZ, jak będą zaznaczać płeć kogoś, kto nie chce być ani kobietą, ani mężczyzną

Nie chcesz, by dokument identyfikował twoją płeć? W tym kraju to już będzie możliwe za parę dni. W dokumentach w rubryce ‚płeć” będzie można postawić inny znak.

Oznaczenie płci w przypadku kobiet to literka „F”, w przypadku mężczyzn „M”, a co w przypadku kogoś, kto nie czuje się ani kobietą, ani mężczyzną? Kanada właśnie znalazła rozwiązanie tego dylematu i wprowadza dokumenty neutralne płciowo, które nie będą zdradzać biologicznej płci ich posiadacza. 

 

I tak ktoś, kto nie czuje się ani kobietą, ani mężczyzną w rubryce płeć będzie miał postawiony znak „X”, a to wszystko w ramach wspierania i rozwoju programu na  rzecz równości płci, różnorodności i integracji.

 

Nowe dokumenty rządowe będą lepiej odzwierciedlały tożsamość płciową ich właścicieli – przekonuje Ahmed Hussen, minister ds. imigracji, uchodźców i obywatelstwa. 

 

"Wszyscy Kanadyjczycy powinni czuć się bezpiecznie, aby być sobą, żyć według własnej  tożsamości płciowej i wyrażać swoją płeć w wybrany przez siebie sposób. Wprowadzając oznaczenie płci "X" w dokumentach wydanych przez rząd, podejmujemy ważny krok w kierunku osiągnięcia równości dla wszystkich Kanadyjczyków niezależnie od tożsamości płciowej czy ekspresji" – dodaje minister Hussen. 

 

Dokumenty z nowym oznaczeniem zaczną być wydawane od 31 sierpnia.

Źródło: christianpost.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Kiedy Mamy już nie ma…

To prawdziwy dramat matki! Przez 40 lat odwiedzała pusty grób swojego syna

Redakcja malydziennik

Wybory we Francji. Terroryści w akcji? Dwa lokale…

Redakcja malydziennik
Ładuję....