WYDARZENIA

Ten film zmienia wszystko! ZOBACZ, co wyprawia dziecko w brzuchu mamy

Obserwowanie nienarodzonego dziecka poruszającego się w łonie matki może być doświadczeniem zmieniającym życie. Badania ultrasonograficzne i rezonans magnetyczny pozwalają dokładnie zobaczyć, co dzieje się wewnątrz macicy.

W Internecie pojawił się zaskakujący film przedstawiający badanie rezonansem magnetycznym 20—tygodniowego dziecka w łonie matki. Na nagraniu widać niezwykle dokładnie ruchy dziecka – kręci głową, kopie, przesuwa się w ciasnej przestrzeni. Przyglądając się uważnie, można zobaczyć bicie serca dziecka.

 

Film pochodzi z kanału Mama, bloga dla rodziców w Wielkiej Brytanii. 

 

Pokazywanie takich filmów jest istotne szczególnie teraz, kiedy amerykańscy prawodawcy debatują nad ustawą zakazującą aborcji po 20. tygodniu. Nienarodzone dzieci na tym etapie ciąży mogą odczuwać ból. Ich narządy wewnętrzne funkcjonują, a na palcach widoczne są unikalne linie papilarne. Dzieci mogą ssać kciuki, ziewać i wykonywać inne ruchy podobne do tych, które wykonują dzieci po porodzie. Według magazynu „Pediatrics” najmłodsze dziecko, które przeżyło, miało 21 tygodni i 4 dni.

 

Dzięki USG i MRI  ludzie odkrywają, że nienarodzone dzieci są wyjątkowymi, wartościowymi istotami ludzkimi, które zasługują na ochronę. I zmieniają swoje zdanie na temat aborcji.

 

This is the most detailed MRI scan of a preborn baby. The amazing video shows a child at 20 weeks moving around, turning her head, and kicking. The child’s beating heart can also be seen.

Video via Channel Mum. More info: https://t.co/0B6kDp1B7i and https://t.co/MGwTRCzYg3 pic.twitter.com/U78GGziuZm

— Live Action (@LiveAction) 17 stycznia 2018

Źródło: LifeNews.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Istne szaleństwo! Właśnie powitali na świecie swoje 20 dziecko! Planują kolejne?

Redakcja malydziennik

Kapsuła czasu powraca

Redakcja malydziennik

Tak się kończy wyuzdany seks w miejscach publicznych!

Redakcja malydziennik
Ładuję....