ARCHIWUM

Ten człowiek próbuje dowieść, że Watykan zamieszany jest w seksaferę. O co chodzi?

Współczesny świat na wszystkie możliwe powody próbuje zaatakować sakrament kapłaństwa i zwierzchnictwo papieża nad Kościołem. Włoski dziennikarz postanowił zbadać aferę dotyczącą molestowania w Watykanie. Jeżeli to prawda, powinniśmy się jeszcze bardziej modlić za tych ludzi.

W preseminarium na Watykanie dochodziło do przypadków molestowania seksualnego. Teza ta została zawarta w nowej książce Gianluigiego Nuzziego. Dziennikarz opisał konkretne przypadki bulwersujących zachowań wobec chłopców. Watykan nie odciął się od tych informacji.

 

Preseminarium jest formą szkoły średniej powstałej na bazie dawnych małych seminariów, gdzie uczniowie mieszkają w internacie, a szkołę kończą maturą.

 

Autor opisał przypadki molestowania ukrywane przez administrację szkoły trwające aż do ostatniego czasu. Jednym z bohaterów książki jest Polak, były ministrant. Opisane w „Grzechu pierworodnym” przypadki molestowania kładą się cieniem na Watykańskim Preseminarium im. Piusa X, ale nie są nowością.

 

Wewnętrzne śledztwo trwa tam od 2013 roku. Wtedy to na jaw wyszły przypadki molestowania uczniów przez księdza z diecezji Como. Próbę wyjaśnienia sprawy podjęła administracja szkoły i biskup Como. Niestety nieskuteczną.

 

Nuzzi poinformował, że przekazał informacje o książce jeszcze przed wydaniem Watykanowi, a następnie przekazał je prokuraturze informując o nadużyciach seksualnych za Spiżową Bramą. Watykan poinformował, że śledztwo z 2013 roku cały czas jest w toku, a w związku z nowymi przypadkami otwarte zostanie nowe śledztwo.

 

„Grzech pierworodny” to najnowsza książka Gianluigiego Nuzziego. Włoski dziennikarz to autor odpowiedzialny za pozycję „Jego świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI”, która wywołała szok na całym świecie i dała ujście wyciekom dokumentów ze Stolicy Apostolskiej zwanych Vatileaks. Jego informatorem był Paolo Gabriele, ówczesny kamerdyner Benedykta XVI, który później został skazany na karę 1,5 roku więzienia za kradzież poufnych materiałów. Papież wkrótce ułaskawił mężczyznę.

Źródło: wprost.pl/ MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

W końcu wychodzą z ubóstwa! Dzięki 500 plus do rodzin trafiły miliardy złotych

Redakcja malydziennik

Przedstawiciele Kościoła Katolickiego w USA KRYTYKUJĄ swojego prezydenta! Co na to Trump?

Redakcja malydziennik

Trump: Szanuję Putina… Dziennikarz: To zabójca. Trump zaskakuje odpowiedzią. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....