WYDARZENIA

Ten człowiek ma dopiero ma tupet! Breivik znów skarży się na warunki w więzieniu

Fjotolf Hansen, znany wcześniej jako Anders Breivik, zaskarżył Norwegię do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Nie podoba mu się zbyt wysoki poziom izolacji w więzieniu oraz cenzura korespondencji.

– Istotą skargi jest zbyt wysoki poziom izolacji, a ta izolacja trwa już od dłuższego czasu – wyjaśnił adwokat zamachowca Øystein Storrvik. Poskarżył się także na cenzurowanie jego listów przez służby.

 

Przed norweskim sądem dowodził, że wielokrotnie poddawano go kontrolom osobistym nago, budzono w nocy, a pracownicy więzienia skuwali go zbyt często kajdankami.

 

Adwokaci Breivika uważają, że skarga jest zasadna, bo wysoki poziom izolacji jest niebezpieczny dla zdrowia psychicznego.

 

Wcześniej sąd apelacyjny w Oslo orzekł, że Norwegia nie naruszyła praw człowieka w stosunku do Andersa Breivika. Tym samym sąd zmienił wyrok z kwietnia 2016 roku, w którym terrorysta częściowo wygrał.

 

Stwierdzono, że nawet częściowo nie doszło do naruszenia praw człowieka. Sędziowie ustalili, że Anders Breivik nie został poddany torturom ani nieludzkiemu traktowaniu. To wtedy zamachowiec zapowiedział, że odda sprawę do Trybunału w Strasburgu.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Mandat za używanie klimatyzacji. Czy to możliwe?

Redakcja malydziennik

Szokujące zachowanie szwajcarskich żołnierzy. Oni to naprawdę zrobili!

Redakcja malydziennik

Jedz owoce TEGO drzewa, a schudniesz! Nie tylko są syte, ale także działają na mózg

Redakcja malydziennik
Ładuję....