ARCHIWUM

Ten biskup mówi to, czego katolicy boją się powiedzieć: homomałżeństwa to grzech!

Tawadros II, patriarcha koptyjski, bez kompromisów wypowiedział się na temat homozwiązków. Jego wypowiedź usłyszał cały świat, bo obecnie przebywa w Australii.

„Nie ma małżeństw między osobami tej samej płci” – powiedział patriarcha Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zapytany przez dziennikarzy tuż po przybyciu na australijskie lotnisko o opinię na temat związków jednopłciowych. Powołując się na Pismo Święte Tawadros II wyjaśnił, że naturalnym porządkiem ustanowionym przez Boga jest małżeństwo kobiety i mężczyzny, a inne formy są niedopuszczalne i grzeszne. Dodał, że „z punktu widzenia wiary chrześcijańskiej związki tego rodzaju należy zupełnie odrzucić”.

 

W Australii toczy się obecnie ożywiona debata publiczna wywołana nadchodzącym referendum o małżeństwie i o legalizacji związków jednopłciowych, które odbędzie się 12 października. Nie pozostawiające złudzeń stanowisko koptyjskiego patriarchy zdaje się być ważnym i dobitnym głosem w tej dyskusji.

 

Hierarcha przez dziesięć dni będzie wizytował Australię, gdzie spotka się z przedstawicielami władz i lokalnym Kościołem koptyjskim, który jest trzecią co do wielkości wspólnotą Koptów poza Egiptem.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

To już kompletny odlot Jandy. ZOBACZ

Redakcja malydziennik

Tej sprawy Watykan nie może zostawić. Milczenie oznacza współudział w zbrodni!

Redakcja malydziennik

I o co ten szum? Czy papież miał zrzucić premiera z homoseksualnym partnerem ze schodów?

Redakcja malydziennik
Ładuję....