ARCHIWUM

Tego UE Korwin-Mikkemu nie daruje. Kara za obrażanie KOBIET jest bardzo dotkliwa

Polski europoseł Janusz Korwin-Mikke został ukarany za obraźliwe uwagi na temat kobiet, wygłoszone podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego na początku marca – poinformował szef europarlamentu Antonio Tajani.

Według Tajaniego europoseł został pozbawiony diet poselskich na okres 30 dni (dieta wynosi 307 euro za dzień pracy europosła), a także zawieszony w działalności poselskiej na 10 dni, co nie obejmuje jednak prawa do głosowania. Ma też zakaz reprezentowania Parlamentu Europejskiego w jakichkolwiek delegacjach parlamentarnych, na konferencjach i forach międzyinstytucjonalnych przez najbliższy rok, poczynając od wtorku.

 

Swoją decyzję szef PE ogłosił na posiedzeniu w Strasburgu. Została ona przyjęta oklaskami przez większość eurodeputowanych.

 

1 marca podczas debaty PE na temat różnic w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami, Korwin-Mikke powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej, "bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne".

 

Jego wypowiedź wywołała oburzenie wielu eurodeputowanych i była komentowana w europejskich mediach. W internecie pojawiła się międzynarodowa petycja, podpisana przez kilkaset tysięcy osób, wzywająca do pozbawienia europosła mandatu, czego europarlament jednak zrobić nie może. O ukaranie Korwin-Mikkego zwróciła się do szefa PE frakcja socjalistów.

 

We wtorek Tajani powiedział, że wypowiedzi polskiego europosła obrażają wszystkie kobiety i naruszają regulamin europarlamentu. "Nie będę tolerować takiego zachowania – oświadczył szef PE. – Obrażając wszystkie kobiety eurodeputowany okazał pogardę dla naszych podstawowych wartości".

 

Dodał, że postanowił nałożyć surowe sankcje na Korwin-Mikkego, bo wykroczenie było poważne. W imieniu europarlamentu Tajani przeprosił też wszystkich, którzy poczuli się dotknięci wypowiedziami europosła.

 

Z Brukseli Anna Widzyk (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wiemy kiedy pierwsza rozmowa Putina z Trumpem! Co z tego wynika dla nas?

Redakcja malydziennik

Niemiecki polityk przekroczył granicę obciachu! Naprawdę można być dumnym z żołnierzy Wehrmachtu?

Redakcja malydziennik

„Jeśli nie ma diabła, nie ma [potrzeby] Zbawiciela”. Arcybiskup MIAŻDŻY generała jezuitów!

Redakcja malydziennik
Ładuję....