ARCHIWUM

Tego roku cały świat w Watykanie będzie obserwował choinkę z NASZEGO KRAJU! Wiemy już z której diecezji!

Bożonarodzeniowe drzewko i szopka stały się już watykańską tradycją. W tym roku przez miesiąc ważnym punktem tej tradycji będzie polski świerk. Ostatni raz dostarczyliśmy choinkę dla papieża równo 20 lat temu.

Jak informuje Gubernatorat Państwa Watykańskiego w tym roku tradycyjna choinka, która stanie na Placu św. Piotra zostanie ofiarowana przez diecezję ełcką. Będzie to świerk o długości 28 metrów, a obwodzie u podstawy 10 metrów. Dekorację do niej wykonają dzieci leczące się na oddziałach onkologicznych w niektórych włoskich szpitalach. Wraz z nimi do jej wystroju przyczynią się także dzieci pochodzące z regionu Spoleto-Nursja, dotkniętej trzęsieniem ziemi.

 

Natomiast szopka zostanie ofiarowana przez Opactwo Terytorialne Montevergine, leżące na południu Włoch w Kampanii. Zostanie zrealizowana według najstarszych tradycji neapolitańskich w stylu siedemnastowiecznym. Będzie zawierała 20 figur, a za inspirację posłużą dzieła miłosierdzia.

 

Uroczyste inauguracja szopki i choinki na placu św. Piotra będzie miała miejsce w sobotę 7 grudnia. Tego dnia rano delegacje z Polski, z Kampanii oraz małych dzieci zostaną przyjęte przez Papieża na audiencji. Bożonarodzeniowy wystrój Placu św. Piotra będzie można podziwiać do niedzieli 7 stycznia, do uroczystości Chrztu Pańskiego, kiedy to kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Premier Polski cieszy się, że opozycja … otrzeźwiała!

Redakcja malydziennik

Posłanka PO formułuje groźby karalne wobec Jarosława Kaczyńskiego. „Będzie miał kłopoty z poruszaniem się po kraju”

Redakcja malydziennik

Wyborcza tonie! Prawie nikt nie chce tego czytać

Redakcja malydziennik
Ładuję....