POLITYKA

Tego głosu poparcia dla „żółtych kamizelek” chyba nikt się nie spodziewał! „Niech Bóg pomoże nieszczęśliwym, biednym i cierpiącym Francuzom”. [WIDEO]

Protesty we Francji otrzymały mocne wsparcie. I to ze strony z której chyba niewiele osób spodziewało się poparcia. Tym bardziej jest to niezwykły i ważny głos.

– Niech Bóg chroni najstarszą córkę Jego Kościoła. Niech Bóg pomoże nieszczęśliwym, biednym i cierpiącym Francuzom – napisał na Facebooku książę Ludwik XX de Bourbon, pretendent do tronu Francji.

Ludwik XX, czyli Ludwik Alfons Burbon, podzielił się za pomocą mediów społecznościowych wyrazami wsparcia i solidarności z protestującymi Francuzami. Podkreślił, że pragnie wyrazić solidarność i współczucie z tymi, „którzy cierpią, są upokorzeni, pozbawieni nadziei i nie mają innych środków wyrazu niż powstać, by wyrazić swoje rozczarowanie, udrękę i gniew”.

– Ci Francuzi to milcząca większość, która milczała od dziesięcioleci, a niektórzy zapomnieli o ich istnieniu. Dziś to lud Francji, który broni swojego stylu życia i godności – podkreślił pretendent do francuskiego tronu.

Skrytykował stosowanie przemocy wobec protestujących. Powierzył kraj opiece Matki Bożej: – W tym dniu Niepokalanego Poczęcia powierzam Francję Matce Bożej, która jest prawdziwą Królową Francji.

źródło: Facebook

zdjęcie: screen youtube.com CBS News

Komentarze

Zobacz także

Pierwsze exit pool nie dają nadziei na podwójne zwycięstwo. Pierwszy jednak lewicowiec. Kto drugi?

Redakcja malydziennik

Nawet lewactwo nie chce nagród od Hanny Gronkiewicz-Waltz!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Imigranci u bram!

Redakcja malydziennik
Ładuję....