WYDARZENIA

Tego dziecka nie chcieli zabić lekarze, dobili je urzędnicy…

41-letnia Włoszka z Padwy odwiedziła 23 szpitale, chcąc dokonać legalnej we Włoszech do 12. tygodnia ciąży aborcji. We wszystkim odmówiono jej przeprowadzenia tego zabiegu – pisze włoska prasa.

Mimo stosowania antykoncpecjj 41-letnia mieszkanka Padwy zaszła w ciążę. Jako że ciąży nie planowała, postanowiła dokonać aborcji. W żadnym odwiedzonym przez nią szpitalu nie mogła jednak tego zrobić. Udało jej się to dopiero po interwencji Włoskiej Powszechnej Konfederacji Pracy (CGIL) – największej w kraju federacji związków zawodowych. Ostatecznie aborcję przeprowadzono w szpitalu w Padwie, który wcześniej odmówił pacjentce.

 

Kobieta relacjonuje, że w kolejnych szpitalach słyszała, że brak jest dostępnych terminów, w innych zaś brakowało lekarzy, którzy byliby skłonni wykonać taki zabieg, ponieważ lekarze nie sprzeciwiający się aborcji przebywali na urlopach.

 

Jak podaje thelocal.it we Włoszech 70 proc. lekarzy odmawia przeprowadzania zgodnych z prawem aborcji, powołując się na względy moralne.

 

CGIL w wydanym w związku ze sprawą oświadczeniu podkreśla, że przypadek kobiety pokazuje iż w wielu publicznych placówkach prawo dotyczące aborcji nie może być respektowane, ze względu na lekarzy odmawiających wykonywania zabiegu ze względów moralnych. W regionie Wenecja Euganejska, z którego pochodzi 41-latka, wykonywania aborcji odmawia 80 proc. lekarzy. W Padwie, w której mieszka kobieta, odsetek ten jest jeszcze wyższy.

 

We Włoszech aborcja jest dozwolona w ciągu 90 dni od momentu zajścia przez kobiety w ciążę. Potem można być ona przeprowadzona jedynie w sytuacji, gdy dziecko jest poważnie uszkodzone lub zagrożone jest życie matki.

 

Kobieta, która dokona nielegalnej aborcji, musi się liczyć z grzywną w wysokości od 5 do 10 tysięcy euro.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Krwawa rzeź w Las Vegas została zorganizowana przez organizację terrorystyczną. Przyznało się do niej…

Redakcja malydziennik

Dziwne rysunki na Ziemi. Archeolodzy mówią, że mają ponad tysiąc lat! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Joachim Loew w szpitalu! Trener reprezentacji Niemiec został przygnieciony przez…

Adam Gaafar
Ładuję....