WYDARZENIA

Te słowa koptyjskiego biskupa do terrorystów z ISIS zaskoczyły wszystkich, a najbardziej ich samych

Biskup Angaelos, który stoi na czele Kościoła Koptyjskiego w Wielkiej Brytanii, powiedział do terrorystów ISIS, którzy na rękach mają krew dziesiątek chrześcijan, że Bóg ich kocha.

"Ty jesteś umiłowany przez Boga, swojego Stworzyciela, który stworzył cię na swój obraz i swoje podobieństwo” – powiedział biskup do terrorystów za pośrednictwem ”The Sunday Times”.

 

Angaelos wyjaśnił, że chrześcijanin winien patrzeć na świat oczami Boga. Zdaje sobie sprawę, że jego słowa mogą niektórych wprawić w osłupienie, ale może one będą iskrą, która zacznie przemieniać pełne krzywd i bólu serca terrorystów. 

 

Z rąk terrorystów od grudnia zeszłego roku zginęło co najmniej  117 koptów. "Ta kampania terroru przeciwko chrześcijanom w Egipcie rozpoczęła się od bombardowania kościoła prawosławnego w Kairze w grudniu 2016 r., A następnie  podczas niedzielnych mszy terroryści uderzyli w Tantze i Aleksandrii, a także zaatakowali pielgrzymów odwiedzających klasztor w Minyi” – mówił biskup. 

 

Wśród 29 zabitych w napadzie w Minya 26 maja były dzieci, w tym 2-letnia dziewczynka. Chrześcijanie podróżowali w dwóch autobusach i małej ciężarówce. Zamaskowani strzelcy zatrzymali pojazdy na drodze prowadzącej do klasztoru i otworzyli ogień. Jeden z ocalałych z masakry powiedział, że terroryści zmuszali kobiety, by te wyrzekły się wiary w Chrystusa, ale one odmówił.

 

Chrześcijanie w Egipcie przebaczyli tym, którzy zamordowali członków ich społeczności: „Po wszystkich tych atakach koptowie rzucali publiczne przekleństwa, gniewali się, ale nigdy nie doszło do odwetu czy zemsty” – powiedział biskup Angelus. „Za to jesteśmy wdzięczni”.

Źródło: christianpost.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Zobacz, co chcą zrobić hiszpańskie lesbijki, geje, transseksualiści i biseksualiści! Chcą całkowicie zniszczyć ruchy prolife!

Redakcja malydziennik

KONIECZNIE ZOBACZ co znaleziono w tureckim jeziorze!

Redakcja malydziennik

WIELKI POŻAR zabytkowego kościoła w Lutolu Suchym. Dach runął na…

Redakcja malydziennik
Ładuję....