POLITYKA

Te rodziny są najszczęśliwsze! Zdziwieni?

Im więcej dzieci, tym więcej szczęścia? Tak to wygląda w australijskim badaniu poziomu rodzinnego zadowolenia. To rodziny z przynajmniej czwórką dzieci czują największe rodzinne spełnienie i satysfakcję.

Psycholog, dr nauk społecznych Bronwyn Harman z australijskiego Edith Cowan University spędziła pięć lat, badając poziom zadowolenia wśród setek rodzin o różnym statusie materialnym i pochodzeniu. Każda z nich odpowiadała m.in. na pytania o zadowolenie i satysfakcję z życia rodzinnego, o rodzaj wsparcia społecznego, który otrzymują od innych ludzi. Dzięki jej badaniu dowiadujemy się, że to rodzice więcej niż czwórki dzieci najczęściej mówili, że są zadowoleni z życia rodzinnego, które dostarcza im dużo satysfakcji.

 

Wielodzietne rodziny często wskazywały na to, że otrzymują  wsparcie od innych ludzi, a fakt, że mają dużo dzieci, sprawia, że nie tylko nie mają czasu na bezcelowe kłótnie, ale i na nudę.

 

Wielodzietni w badaniu Australijki opowiadali, że ich życie czasami jest ‚chaotyczne’, trudne ze względów materialnych, ale mimo wszystko satysfakcja, jaką dają dzieci, rekompensuje wysiłek i trud włożony w organizacje życia rodziny wielodzietnej.

 

 

Źródło: edziecko.pl

Komentarze

Zobacz także

TO ONI chcieli dokonać puczu w Polsce!

Redakcja malydziennik

Kinga "Dzidzia" Gajewska z PO odleciała na maksa

Prof. Cenckiewicz ujawnia: 15 grudnia 1981 Wałęsa prosił ubeków o pantofle i piwko

Redakcja malydziennik
Ładuję....