CYWILIZACJA

Te dzieci mają dość wojny. To, jak proszą o pokój, wyciska łzy

Siedmioletnia syryjska dziewczynka – znana z tweetów, które zamieszczała podczas oblężenia miasta Aleppo – zaapelowała w liście otwartym do nowego prezydenta USA Donalda Trumpa o pomoc dla syryjskich dzieci.

"Jestem jednym z syryjskich dzieci cierpiących z powodu wojny w Syrii" – napisała Bana Al-Abed, którą ewakuowano w grudniu z Aleppo do Turcji. List przekazała BBC matka dziewczynki.

 

Bana tłumaczy Trumpowi, że jej szkoła w Aleppo, na północy Syrii, została zniszczona w wyniku bombardowań i że jej koledzy zginęli.

 

"Teraz w Turcji mogę wychodzić z domu i się bawić. Mogę chodzić do szkoły, chociaż jeszcze tego nie robię. Dlatego właśnie pokój jest tak ważny dla całego świata, i dla Pana również" – pisze Bana. Ale zastrzega, że "miliony syryjskich dzieci" nie mają tak dobrze, jak ona w tym momencie i "cierpią w różnych regionach Syrii".

 

Dziewczynka wzywa Trumpa, żeby "zrobił coś dla dzieci w Syrii, ponieważ są one podobne" do jego dzieci i "zasługują na to, by żyć w pokoju". W czasie trwającej od 2011 roku wojny domowej w Syrii śmierć poniosło ponad 300 tysięcy osób, w tym co najmniej 15 tysięcy dzieci.

 

Od września do grudnia 2016 roku mała Bana stała się ulubienicą mediów społecznościowych, tweetując ze swoją mamą na temat sytuacji w oblężonym Aleppo. Po ewakuacji dziewczynkę wraz z jej rodziną przyjął 21 grudnia prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

 

Turcja, która obecnie wspólnie z Rosją i Iranem dąży do wypracowania porozumienia pokojowego w Syrii, przyjęła około 2,7 mln syryjskich uchodźców. (PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

SKANDAL! Żona uciekła od PREMIERA. Zdradzony opublikował…

Ochrona praw zwierząt w Rosji. To możliwe?

Redakcja malydziennik

To nie lekarz tylko rzeźnik. Zabija dzieci nawet w 9 miesiącu ciąży

Redakcja malydziennik
Ładuję....