RELIGIA

Tam katedrę zamieniono na STOŁÓWKĘ. Koniec świata, czy dobra zmiana?

W stolicy Chile, Santiago, doszło do zamiany katedry na stołówkę. Biskup miejsca podjął taką decyzję w związku z obchodami krajowego "miesiąca solidarności".

Na jeden wieczór katedra w stolicy Chile zamieniła się w wielką stołówkę, gdzie przyjęto 350 osób: bezdomnych, biednych, starców. Inicjatywę podjęto z okazji obchodzonego w tym kraju „miesiąca solidarności”. „Miłość czyni cuda. Pomnażajmy cuda Jezusa uczynkami miłości” – powiedział stołeczny arcybiskup. Kard. Ricardo Ezzati podkreślił, iż solidarność to sposób, aby pokazać, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami: „Różnicy nie czyni kolor skóry ani pozycja społeczna. Braćmi i siostrami czyni nas fakt, że mamy jednego Ojca, którym jest Bóg, i Brata, Jezusa, który oddał swoje życie, abyśmy z naszej strony wszyscy byli braćmi”.

 

Metropolita stołecznego Santiago de Chile wezwał, by mieć drzwi zawsze otwarte, nie tylko w czasie „miesiąca solidarności”. Wtedy „bracia, którzy są w potrzebie, będą mogli odnaleźć swą godność w przyjęciu, szacunku, miłości, których doświadczą przez podanie filiżanki kawy czy czegoś do zjedzenia. To gesty, które ewangelizują i czynią obecną wśród nas miłość Boga” – dodał kard. Ezzati.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

A jednak! Rosja delegalizuje Świadków Jehowy

Katolicy PRZEŚLADOWANI. Sześciu zginęło przez FAKE NEWS o tym, co robią z…

Redakcja malydziennik

Papież ofiarą fake newsa. Watykan dementuje: Franciszek nie wspiera środowisk homoseksualnych!

Redakcja malydziennik
Ładuję....