WYDARZENIA

Tam już nie będzie można powiedzieć, że ktoś jest kobietą albo mężczyzną: Kandyjczycy wprowadzają paskudną, antychrześcijańską ustawę

Kanada nie tylko pozwala ludziom wybierać swoją płeć, ale właśnie postanowiła karać ze względu na dyskryminację ze względu na tożsamość płciową. To bardzo groźne dla całęgo społeczeństwa.

„Własnego rodzaju seksualnego nie da się oddzielić od płci biologicznej ani po prostu go wybrać” – stwierdziła Konferencja Episkopatu Kanady. W specjalnej nocie odniosła się krytycznie do nowego prawa C-16, przyjętego przez parlament tego kraju, które uznaje za karalną dyskryminację ze względu na tożsamość płciową i jej wyrażanie. Ma ono chronić wszelkie tego typu grupy, jak np. transseksualistów.

 

Biskupi zaznaczyli, że dla Kościoła każdy człowiek i każda grupa osób ma wrodzoną godność, której nie można zaprzeczyć. Z tego powodu nie można zgodzić się na prześladowanie kogokolwiek czy na stosowanie wobec niego przemocy. Jednakże teorie ideologii gender, zaimplementowane w nowej ustawie, według których można wybrać sobie płeć bez uwzględniania własnej biologiczności, sprzeciwiają się zarówno prawu naturalnemu, jak i nauce Kościoła. Kanadyjscy hierarchowie obawiają się ponadto, że wprowadzone przepisy mogą zaszkodzić wolności słowa, zgromadzeń i religii. Dlatego wezwali katolików oraz wszystkich ludzi dobrej woli „do obrony tych swobód i koncepcji godności ludzkiej, na jakiej one się opierają”.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Nie korzystaj z usług wróżek i uzdrowicieli! Oto powód…

Redakcja malydziennik

ISIS chce zaatakować Europę bronią chemiczną! Gdzie uderzą najpierw?

Redakcja malydziennik

Lepiej zmień ten system. Zostało mało czasu, a producent go WYCOFUJE

Ładuję....