POLITYKA

„Tam, gdzie aborcja jest powszechna, nikt nie jest bezpieczny”

W kulturze, w której aborcja jest powszechna, niczyje prawa nie są zabezpieczone – powiedział podczas mszy świętej otwierającej Marsz dla Życia kard. Timothy Dolan, metropolita Nowego Jorku.

We mszy świętej wzięli udział pięciu kardynałów, czterdziestu biskupów, 320 księży, 90 diakonów, 545 kleryków i dwanaście tysięcy wiernych. Kardynał Dolan wygłosił do nich wstrząsające kazanie.

 

– Jesteśmy razem w ten święty wieczór, w kościele który nazywamy sanktuarium, w kraju, który historycznie określano sanktuarium, na planecie, którą Bóg dał nam jako sanktuarium środowiska – mówił kardynał Doland. – Po co? – pytał. – Aby przypomnieć, że łono matki jest pierwszym sanktuarium, gdzie bezbronne, bezradne, niewinne, delikatne dziecko jest bezpieczne, chronione – mówił kardynał. 

 

Jeśli jednak w tym pierwotnym, pierwszym sanktuarium człowiek nie jest bezpieczny, to nie jest bezpieczny nigdzie. – Czy ktokolwiek z nas może być bezpieczny, czy ktokolwiek z nas może uznać jakiekolwiek miejsce za sanktuarium, jeśli to pierwsze i podstawowe sanktuarium, jakim jest łono matki może zostać zniszczone – pytał.

 

Źródło: Cruxnow.com

Komentarze

Zobacz także

Jest niemiecka ekspertyza w sprawie REPARACJI! Kiedy Niemcy zapłacą za szkody wyrządzone za czasów Hitlera?

Redakcja malydziennik

Tusk dokonał "strzału we własne gniazdo", czyli…

Redakcja malydziennik

Lekarze potwierdzają: obrażenia Premier Szydło nie wymagały interwencji chirurgicznej

Redakcja malydziennik
Ładuję....